Cooltour

čtvrtek 28. března 2013
Co je Cooltour jsem do včerejšího dne nevěděla. Ale začnu hezky od začátku. Mám milovanou kamarádku Karin a oslavy našich narozenin se obvykle odehrávají měsíc po. O to víc si je ale užíváme. Vezmeme si dovolenou v práci, začneme obědem, kde hodně a pomalu jíme (skoro jako Francouz, ten jí ale málo a pomalu...myslím, že naše varianta je lepší než francouzská:), hodně povídáme a hodně se smějeme. Karin je jedna z mála (velmi mála) lidí, se kterýma je setkání, jako dát si deset Redbullů. Energií jsem nabitá jako zajíček duracell, a dlouho pak v noci čekám až usnu, neboť má hlava je včelín! Mám ráda takové dny a večery! Tentokrát jsme to ale pojaly netradičně a zařadily kulturu, trochu kultury. Mělo jí být víc, ale my to doženem :). Zpět ke Cooltouru, na který si Karin vzpomněla při lamentování nad chabým kulturním životem v Ostravě. My nakonec zjistily, že on ani není tak chabý, jako spíš přísně tajný a důvěrný. Spousta webů se (miluji zvratná zájmena v tomto smyslu...se to) vůbec neaktualizuje a spíš se dozvíte co Vám uteklo, než co Vás čeká!

Takže Cooltour je multižánrové centrum současného umění...


Součástí je ShakespearOva (hezká slovní hříčka Ova jako Ostrava) kavárna...


...a galerie, kde právě probíhá Degustace, výstava pedagogů oboru Grafický design, kteří působí na Střední umělecké škole v Ostravě...
Nejdřív kouká na "sprosťárny"...


A pak si hraje na intelektuálku ;)

Jak by se mi tam mohlo nelíbit? Shakespeare, kam se podíváš a TON, kam oko dohlédne :) Byl to vážně Den!

PS: To "smetí" na fotce dole není smetí, jsou to sněhové vločky, které se podle Karin krásně třpytí, juhůů. Kdyby se nad sněhovou vločkou rozplývala 24. prosince, docela bych ji i chápala, možná bych výskala s ní. Rozplývat se nad ní 27. března, kdy už i fanatičtí lyžaři v mém okolí vzývají jaro a klejí při pohledu z okna.... No, jasný důkaz toho, jak nám naše společná setkání svědčí a přidávají na dobré náladě! Nás už ani sníh nerozhodí! :))
9 komentářů

 1. Paráda, krásně jsi nás provedla coolturní Ostravou! A ten sníh hrůza - jdu nakrmit chudáky ptáčky. tak krásný den Oliví:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky pořád krmíme, ale slunečnice dochází :) a že jí na tuhle zimu bylo požehnaně. Kouličky se vším možným jsme taky přidělávaly 10x tolik než loni....

   A děkuji, Janinko, i Tobě krásný den! :)

   Vymazat
 2. Jů, to byla pěkný reportáž. Ta nabíjí i na dálku! Kuji.

  OdpovědětVymazat
 3. Super reportáž, jasná výzva na výlet :-) tedy až sněžné pluhy protáhnou téměř dubnovou dálnici ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A taky Cooltour podporuje KeepCup, hrníček, bez něhož nedám ani krok :-) tomu říkám synchronicita !

   Vymazat
  2. Ano, ano, hrnečky KeepCup jsou tam v prodeji :) a taky krásné designové žvýkačky :)

   Vymazat
 4. Teda,
  ty se máš!!!
  Jedeš na skvělé vlně. A vzít si den volna - úžasné ... proč vlastně nemají matky též 4 týdny dovolené??? Dyť robota to je ... :o)
  Jinak - tipy jsem si poznačila, doma všecko oběhnu aneb Život podle Olív.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rosi, protože jsi ve mě probudila kulturní horečku a já ji šířím :). A jestli chceš, já ti volno dám, kolik budeš chtít!

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa