Jak jsem sekala trávu...

pátek 17. května 2013
Tato moje historka, si myslím, by mohla směle konkurovat Šimkově a Grossmannově povídce "Moje jízda tramvají". Ta je moje oblíbená, ale mám na ni neblahé vzpomínky. Ještě odbočím k té jejich povídce a pak Vám povyprávím tu svou! Takže, když jsme ještě byla na střední škole a byly povinné referáty, tak já si jeden střihla z knihy Povídky Š&G. Jako ukázku z knihy jsem statečně začla třídě předčítat již zmíněnou povídku Moje jízda tramvají. Je nejzábavnější ze všech, ale jak jsem záhy zjistila, pouze pro mě. Myslím, že není nic horšího, než že stojíte před tabulí, hýkáte smíchy tak, že nemůžete přečíst řádek, tečou vám slzy a ve třídě je hrobové ticho. Doteď nevím, jestli to fakt nikoho nepobavilo nebo mi nebylo rozumět!

Teď můj zážitek aneb "Jak jsem sekala trávu". Nepsala bych o tom, ale Rosa říkala, že mám, protože když jsem jí to líčila v chatu, tak se prý počůrala...

Rosa : Jak se máš?
Olív: Mám se hrozně, jsem servaná jak nikdy. Už nikdy nebudu sekat trávu na poli, ježiši!!!
Rosa: Mas dovcu?
Olív: "sprosté slovo" dovču, v práci, ta banda to nechtěla udělat, tak jsme si s kolegyní udělaly brigádku. Nevím jestli jsi někdy sekala, ale asi je fakt rozdíl sekat trávu a sekat do pasu vysoké bodláky rostoucí ve velmi zvlněném terénu. Kde nebyl bodlák, tam byl krtinec.
Rosa: Šmankote!
Olív: Jsem tu sekačku musela nadzvedávat, se to furt zasekávalo, ty starty mi moc nejdou, třikrát zatáhneš za ten pohon a půl hodiny vydýcháváš, tak jsem to raději nadnášela....
Rosa: smích
Olív: Teď se nemůžu ani napít kafe, nezvednu hrnek...
Rosa: Napis o tom na blog, ja jsem se prave pocurala
Olív: Se moc nebavím. Jsem zpocená a ráno jsem začínala s červenou rtěnkou, debil. Už jsem byla ve sprše a víš co? Zhaslo mi tam světlo, protože to tam je na fotobuňku a dlouho žádný pohyb, tak tma, ale jak v pytli. Takže jsem se svým pidi ručníkem, který zdaleka nepokryl mé rozložité tělo, vystrčila palec ze sprchového koutu, abych pootevřela dveře na dílnu plnou mechaniků, pustila do šatny kužel světla a začla zběsile mávat na to "sprosté slovo" čidlo, aby jako seplo, že tam furt sem, doprčic, jsem neviděla, kde mám boty, kde jsou kalhotky, nic!!!
Rosa: Tak snad budes mit aspon nejvetsi odmeny!!! zivot je svina...
Olív: Určitě no, zítra řeknu v Tescu u kasy děkuji...

Terén:Rozloha:Konec příběhu o sekačkové rallye paříž dakar!

14 komentářů

 1. Tak to je pecka, číst si tohle před spaním, hýkám smíchy, jako ty na střední před tabulí :-D úplně tě vidím ;-D
  Se těším na ráno, že si to znovu přečtu, bo to nemá chybu!
  Taky mám nejradši tuhle tramvajovou

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-* jsi nejlepší....BO se směješ! <3 přijeď zase brzooooo :-* BO se mi stýská!

   Vymazat
 2. Zdravím, no jo teď už je to sranda, ale sekání trávy v terénu u nás máme už za sebou ....muž si raději koupil bagr a veškerou trávu vybagroval :-))), teď mám zatravněno asi jen 50m2, ale je na nich houpačka, trampolína a strom, trávník končí na včech stranách prudkým svahem...takže taky lahůdka :-))) A zážitek ze sprchy výborný, doma máme taky čidlo a taky porát musím mávat :-). Krásné dny!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já koukala, jak překrásnou krajinu máte kolem domu, ale údržba musí být skutečně lahůdka! Máte můj velký obdiv. Čidlo doma? Dobrovolně? :-))))) I když doma to asi není takové dobrodružství, když to náhodou zhasne :-)

   Vymazat
  2. No naštěstí je tam ještě jedno světlo, takže nikdy není uplná tma :-)

   Vymazat
 3. Já bych se smála. Fakt.) Já jsem zase ve třídě při čtení referátu zase skoro omdlela. Obličej mi zbělel, těžko se mi dýchalo a vypadala jsem jako zombie. Taky docela trapas.) A nechcete si s Rosou založit pravidelnou rubriku "Rosa a Olív na chatu"? By mě moc bavila:))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že jo? A já už to Rose navrhovala, společný blog pro naše společné přátele a ona nechce! Madam je důůůležité, chce být sama za sebe :D, chce slíznout smetanu ;-)
   Iri, trapasům zdar, protože bez nich by to byla vážně nuda! ;-)

   Vymazat
  2. Paní je sólistka, ahaááá.)

   Vymazat
 4. :-))) práce šlechtí, dcérenko :-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Práce a OTROČINA jsou DVĚ rozdílné věci!!! :-)))

   Vymazat
 5. Oliv, krásne som sa pobavila. Andrea

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně tak těší, že ta moje dřina udělala tolika lidem radost :)))). Už se tomu směju i já :))

   Vymazat
 6. ou! asi som sa pocuarala aj ja! :-) Adika

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa