Guest post: Michaela z blogu Siena Style

pondělí 8. července 2013
Milé čtenářky, 

dnes bych se s Vámi chtěla podělit o pár mých tipů a postřehů. V srpnu to bude už rok, co jsme se se přestěhovali do severní Itálie do Milána a nelituji jediného dne. Na této zemi miluju kuchyni, chování lidí, kteří jsou velmi přátelští, architekturu malých i velkých měst, podnebí i strategickou polohu.

Hodně cestujeme, proto naše volba při výběru budoucího bydliště padla právě na severní Itálii. Tu jsme již víceméně procestovali a proto bych Vám chtěla ukázat místa, která stojí za to navštívit.

Milan
Určitě je nutností vidět Duomo a Galerii Vittoria Emanuele, což bylo takové první obchodní centrum na světě. Od Duoma se dá snadno projít až k hradu Castello Sforzesco, který byl vybudován v 15. století. U hradu je nádherný park, kam chodí místní obyvatelé běhat i poobědvat v trávě.
Udělejte si také výlet na kanály Navigli, kde najdete plno obchůdků, restaurací i barů. Jednou měsíčně se zde také koná bleší trh, kde se dají najít neskutečné poklady. Od porcelánových talířů přes krystalové lustry až po vinatge kabelky Prada za 100 Euro. Z jídel ochutnejte šafránové rizoto a v zimě klasické Panetonne, které bych přirovnala k vánočce nebo mazanci.
Monza
Formule 1 Monzu proslavila a obyvatelé města jsou na tento fakt velmi hrdí. Monza je zhruba 20 kilometrů severně od Milána a je to takové menší (zhruba 100 000 obyvatel) ale velmi luxusní město. Nakoupíte tu na trzích výborné čerstvé produkty- já nejvíce utrácím za ovoce, které je jak malované a chutná výborně. Italové mají rádi Passeggiatu- tak nazývají procházky městem nebo podél pláže. A Monza je proto ideální, není tu moc turistů a proto si vychutnáte pravou italskou atmosféru. Všichni Italové milují zmrzlinu, kterou si prodávající vyrábějí sami a místní obyvatelé se pak scházejí v jejich oblíbené cukrárně na kus řeči.
Monza je také vyhledávaná pro svůj park. Je to největší ohrazený park v Evropě a dokonce dvakrát větší než Central Park v New Yorku. Můžete se tam jít opalovat, půjčit si šlapadla nebo zajít na výborný oběd. Také se tam jezdí zmiňovaná Formule 1.
Bergamo
Za půl hodiny po dálnici dojedete do Bergama. Nádherné město, které mnoho lidí nezná, ale určitě se Vám bude líbit. Bergamo má výjimečné staré město, kde na Vás dýchne historie a z dolního moderního centra můžete nahoru vyjet zubačkou. Procházet se v tamních uličkách a ochutnávat místní pizzu nebo sladkou polentu, to jsou mé tipy.Lecco
Jezero Lecco je jedním ze dvou ramen jezera Como, kde má svoji vilu i George Clooney. V každém ročním období má procházka podél vody něco do sebe. Výhled na Alpy i jezero si nejlépe vychutnáte- jak jinak- než se zmrzlinou v ruceJ  Tentokrát zkuste zmrzlinárnu Grom, kterou najdete na hlavní třídě, já si nejradši dávám vanilkovou z Madagaskaru.Itálie je právem jednou z nejoblíbenějších výletních destinací, pokud Vás zajímá život v Itálii, budu ráda, když se podíváte na můj blog: http://sienastyle.blogspot.it/
 
 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa