Místo

středa 5. února 2014
V pátek jsem na facebooku prohlašovala, že "vybělím" obývák, poněvadž bílá je prostě bílá. Na vysvětlenou. Drahý si totiž zmíněnou hlášku přečetl a psal mi "Ty budeš malovat?". Pokus o vtip, jakože po něm budu chtít vymalovat a on mi naznačuje, že nic nebude! Vybělím, nikoliv vybílím, což znamenalo odstranit všechny doplňky jiné než bílé barvy. Stalo se. A prokouklo to. Když jsem našla tento interiér mám chuť nejen bělit, ale taky zavolat stěhováky a vyházet nábytek! Chci místo a světlo a vzduch. Abych dosáhla takového prostoru, musela bych ovšem bydlet bez nábytku a taky zbourat všechny stěny! :) Líbí?
 


 

20 komentářů

 1. pěkné, ale na můj vkus všeho moc škodí...i bílé...bára.kára

  OdpovědětVymazat
 2. To je nádherné... O to se snažím u nás doma... Ať žije bílá! Krása!! Ty zelené akcenty jsou tam dokonalé!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se budu muset přestěhovat, jinak se můžu snažit jak chci! :D :D Ten prostor se totiž vůbec neztotožňuje s mou vášní pro nakupování a sbírání věcí :D a to všechno se neztotožňuje s naším 2+1! :D

   Vymazat
 3. A já si vždycky říkám, kde ti lidi mají věci? Chápu, že když někdo má byt/dům s deseti místnostmi, může si dovolit jednu takovou prázdnou "ukazovací", kde ani na poličce skoro nic neleží. Pro srovnání náš obývák je zároveň kuchyní, jídelnou, pracovnou, dětskou hernou (včetně veškerých hraček, co děti mají) a částečně šatnou, takže je tam věcí milión a taky hraje všemi barvami. No ale jak se tak rozhlížím, není to tu vyloženě škaredé, je to přece naše!
  No a radši zaplním poličky, než stohovat knížky na okně! :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vidím, hlavně na těch zahraničních webech, jak mají úplně jiný pohled na prostor. Oni napíšou "small apartment" a je tam místnost o velikosti dvojnásobku našeho bytu :D. Náš obývák je taky jídelna a ještě pracovna. A kuchyň je taky multi, protože tam mám zas pracovní kout já. Boj s místem, chjo!
   Je to naše, tak je to pěkné! Máš pravdu! :) A na okně bych knihy chtěla, ale kam bych dala květiny???? :)))

   Vymazat
 4. Na mě je to bíle taky až moc. Na fotce dobrý ,ale v reálním provozu si to neumím představit. Možná když nemáte děti a tvů chlap má smysl pro pořádek, ale u nás by to nakonec bylo za trest. A ještě mám pocit, že by mi tam byla zima i kdyby jsme topily na 25. Ale protí gustu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám bílou moc ráda. Od mala. Pamatuju si, když k nám někdo přišel na návštěvu, ty reakce "jééé, tu je tolik světla!" Asi nerozumím tomu, jak by tmavý nábytek nebo stěny ovlivnily to, že můj partner má smysl pro pořádek. Jakože, když bude dělat bordel v tmavém bytě, tak to bude menší bordel? Že se to ztratí? Nebo že méně ušpiněná skříň je ta tmavá, protože to na ní není vidět? :) Myslím, že třeba v našem pidi bytě je ta bílá velkou výhodou. :)) Ale je fajn, že máme každý jiný vkus, aspoň je to u každého jiné. Já mám ráda i tmavé interiéry, ale neumím v nich bydlet. Zkoušeli jsme to v našem druhém, přechodném bydlení, a já se tam vůbec necítila dobře. Nemůžu tam dýchat. :)

   Vymazat
  2. Olívko tak tomu rozumím! Když vidím tmavé interiéry vůbec to na mě nepůsobí dobře. Tam bych nemohla být zkrátka, ani pět minut, natož tam žít! Prostor musí dýchat a já s ním. Zkrátka musí být vzdušný a hlavně světlý.)) U nás nebyla stěna jiná než bílá a nyní to platí i u mě. Nábytek totéž a neměnila bych. Jednoduše řečeno každý máme rád něco jiného:))

   Vymazat
  3. No já jsem zase od mala byla na bílou trochu ras, jak jsem dostala do ruky něco bílého tak jsem to nějak obarvila či obatikovala :o). I když posleddní dobou mám tendence taky zesvětlovat tak bílé u nás moc neni, ale světla je dost máme poměrně velká okna a velké terasové přes téměř celou zeď. S tím nepořádkem jsem to brala podle toho jak je to u nás teď, mám dva malé kluky a tak tu pořád něco leží, obrázky, hračky,oblečení... nemám sílu to pořád do kola uklízet a v tom bílém velkém prostoru mi přišlo, že by to bylo vidět ještě víc a že bych se z toho asi zbláznila, ale možná se pletu.

   Vymazat
 5. To světlo v tom bytě - luxus!!!!! Chci taky!!!!! Máme malá okna, bydlíme v údolíčku, takže přes zimu nic moc. Pálím svíčky jednu od druhé, ať aspoň trošku zaženu tu šedivou atmosféru... Ale neklesám na mysli, a věřím, že jaro to u nás doma zase o kus projasní!!!
  Pěkný den, Jani!

  OdpovědětVymazat
 6. Jsem zastánce :-), v létě taky budu natírat na bílo :-). Když jsme se nastehovali do bytu tk byl každý pokoj pastelově "namořen". Takže prvním krokem bylo prosvětlit chodbu bez oken a hned je světlo, i když venku zrovna nesvítí sluníčko, tak mám pořád dobrý pocit. Znám to :-). Jen možná úplně minimalisticky to taky nechci, zase by to na mě působilo moc sterilně. Mám to tak nějak napůl ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Namořen! Umořen! :D Já to mám někdy napůl, někdy úplně a často je to u mě jako křivka EKG :))))...

   Vymazat
 7. No, já a bílá. To snad ani nemusím nic vysvětlovat, když jsem jí propašovala i do názvu blogu:))) Ale úplně nejlepší jsou ta okna, ta podlaha, ty string police! Jo, a ten sluneční svit by se taky hodil:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vím :) a TA OKNA! Snad se jednou dočkám a budu na takových pěstovat muškáty ;)))))))))

   Vymazat
 8. Pěkný. Já bych volila ale tmavší podlahu. Bílá se mi taky líbí a taky ji budem hodně používat v novém bytě, ale jak všude je bílá bílá bílá teď, tak nevím jestli už mi to trochu neleze krkem ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ne, bílou podlahu jsem nikdy neměla....moc bych chtěla! :D

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa