Bouvard a Pécuchet

středa 5. března 2014
Miluju seriál Byli jednou dva písaři. Volná adaptace románu francouzského spisovatele Gustava Flauberta Bouvard a Pécuchet. Chtěla jsem psát tento článek v kategorii povolání snů, ale ono to vlastně vůbec není povolání. Je to životní styl. Opět je vše spojené s mým světem snů, který dělá můj život hezčí! :)
Dělat vylomeniny, hrát si na to, že bádám, zkoukám.....jak rozbít atom, pěstovat melouny, křížit živočichy, zkoumat praxi tělovýchovy, hrát si na umění, a hlavně, hlavně bydlet na venkově, na statku! Jejich fantazie a radost ze života neznala mezí!

A o tohle jde především....buďte ve všem svém konání šťastni: :)))
 "Byli jednou dva písaři v městě Paříži. Už je tomu dobrých sto třicet let. Jeden z nich se jmenoval František Diviš Bartoloměj Bouvard, druhý Cyril Justen Roman Pécuchet. Vedli život dosti pošetilý a zabývali se úvahami ne příliš rozumnými. Ale byli ve všem svém konání šťastni.... ."

9 komentářů

 1. Olí, miluji tenhle seriál... Pro mě uvařit si v neděli kávu a přitom se dívat na dva písaře. Obrovská pohoda! Díky za připomenutí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moni, díííík! Tohle máme společné, tu neděli se seriálem a kávou (když jsem ještě kávu nepila, tak to byl ovocný talíř)! :)))

   Vymazat
 2. Miluju tenhle serial a vse s nim spojene:-) Kazdy rok vyrazime s kamaradkou na celodenni vylet k Trojanovu mlynu, lehneme si pred statek do travy a delame si piknik, ne nepodobny tomu ze serialu...Marne doufame, ze vyjde ven Hermanka, pan Bouvard ci Pecuchet...Krajina kolem je kouzelna, nejlepsi je zajet tam v kvetnu, vsude kolem roste cesnek medvedi...Uz se nam to blizi...nepridate se? Srdecne zdravim! Lucka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Lucko, já jsem asi ve snu....zase! Fákt? Fakt tam děláte piknik???? To je ten nejúžasnější plán, nápad, co jsem kdy slyšela! A miluju medvědí česnek. Tak jo, já se přidám! :)

   Vymazat
 3. Mně si Olívečko krásně připomněla čas dětství, konkrétně jedny Vánoce, kdy jsem tento seriál viděla poprvé a naposledy...nějak si neumím udělat čas....pa Vokopka

  OdpovědětVymazat
 4. Jéé, mám tenhle seriál moc ráda. Když jsme ještě byli bezdětní, vstávali jsme s mým mužem v neděli hodně pozdě, udělali si "sňoběd" do postele a sledovali právě tyhle dva... :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

Baťa

NOTINO

NOTINO