HNST.LY

úterý 28. října 2014
Báru jsem online potkala díky Sofa, ještě jednou pak díky její kolekci pro Dej mi dárek. A díky Designbloku jsme se měly možnost setkat osobně. Stejně jak diametrálně odlišné byly naše instalace při blogerském workshopu (absolutní náhodou jménem Stefan, byly naše instalace v těsné blízkosti a o to větší kontrast to byl), se rozcházíme v názoru na to, kolik věcí člověk k životu vlastně potřebuje. Bára je minimalistka největší. Já jsem megaloman a všeho mám moc. Bářin "arzenál" zabere dva kufry, pro mě by musel být vypraven rychlík. Mám své věci ráda. Mám k nim vztah. Hezky se mi s nima žije. Spousta věcí je po někom, mají příběh (taky zachraňuju opuštěné, již nechtěné, předměty u popelnic). Některé mají příběh tak zajímavý, jako mají produkty, které Bára nabízí ve svém e-shopu HNST.LY. Věci, které žádný příběh nemají, těm já ho vymyslím. Protože každý si zaslouží pořádný příběh! Znáte mě a moji fantazii. Váza po babičce je přeci z pařížského blešáku. .) 
HNST.LY mě hrozně moc zaujal. Líbí se mi v něm každičká věc, každá s velkou pečlivostí a láskou vybíraná. Za každou stojí zajímavý člověk. Proto jsem Báru poprosila, aby Vám svůj projekt představila. Tady je! Jsem moc zvědavá, co na něj řeknete! A už na to není sama. Jsou tři.HNST.LY je obchod, kde zboží není na prvním místě. Vznikl z mojí vášně pro krásné věci a lidské příběhy, z mojí touhy znát původ výrobku, z mojí neutuchající snahy dělat věci jinak a z neustálých pokusů přemýšlet o tom co nakupujeme.
Věřím, že dobrý produkt je hlavně o lidech, kteří ho vyrábí. Je to o příbězích, je to o vášni k práci, o vytváření hodnot, o tom nedělat byznys v prvé řadě pro peníze, ale protože milujeme to co děláme. Je to obchod, kde si nehrajeme na slovo „designový“. Nesnažíme se vytvořit e-shop s profláknutými značkami a designéry. Nechceme být další cool e-shop s handmade šperky a stylovou módou. V HNST.LY oslavujeme poctivou práci lidí, kterým záleží na takových hodnotách jako dlouhotrvajícnost, zodpovědnost k životnímu prostředí nebo nadčasovost. Hledáme něco víc než jen výrobek. Všechny tvůrce bez výjimky poznáme předtím, než se stanou součástí HNST.LY. Osobně tak známe jejich příběhy, jejich dílny i jejich vášeň pro to, co dělají a za jejich práci můžeme dát ruku do ohně.Má favoritka, Tanya, která umí vykouzlit úžasnou přírodní kosmetiku Ravenscourt Apothecary. NETESTOVANOU NA ZVÍŘATECH! Protože já zvířátka nejím a ani netoužím po tom, aby na nich někdo testoval, jestli z parfému oslepnu nebo se opupínkuju!
HNST.LY má nově taky blog a ten mě teda vážně baví.

A napadla mě jedna věta, která mi už dlouho vrtá hlavou. Jsem megaloman celý život toužící, prahnoucí po tom, umět žít v "málu". A co Vy?

6 komentářů

 1. Olivko, diky za typ za vazne jedinecny e-shop. Ja jsem take megaloman hromadici.... Kdyz jsme se pred rokem stehovali do vetsiho, jsem se zarekla, ze zadne hromadeni,ale hezky minimalisticky... Vcera jsem zrovna koukala po dome jak vsude neco mam:-) A zrovna pred chvili, kdyz jsem schazela z patra dolu, zastavila jsem se na schodech. A pomyslela si "Bože, jak to tu je krasne, ututlne...:-)" Takze asi tak... Pozdravy z pobrezi posila Terka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám to přesně tak! "Bože, jak to tu je krásné..." :))

   Vymazat
 2. Jé, já bych jednou chtěla být profláknutý designer! :-D Určitě je příběh za každou značkou, ať je jakkoliv známá či neznámá, jen málo lidí má chuť jej poslouchat. Život je o hledání rovnováhy a sama sebe, stejně tak design, byznys i cokoliv jiného. Je super, že Bára vnímá, jak je příběh důležitý. Člověk pak třeba přestane vnímat jen to pozlátko, a pochopí, že se za každým předmětem skrývá kus lidského srdce ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuju moc za tip, je to všechno krásný. Voňavého pana Darcyho asi doma budu potřebovat.
  Hezký den, A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám radoooost! :)) Pan Darcy by neměl chybět v žádné domácnosti, v jakékoliv podobě! ;)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT