U kávy s...

čtvrtek 26. března 2015
Líbí se mi páni, co nosí psaní. Tak jsem objevila Daniela, tvůrce značky Rychter_D, a seznámila se s ním tedy díky tomu, že jsem se stala jeho zákaznicí. Objednala jsem si kožené psaní pro Tomáše a taky pásek. Je to už rok. Bylo to k Tomovým loňským narozeninám. Pásek je nošený téměř denně a nikdo by mu rok nehádal. Cením si poctivě odvedené práce, preciznosti a kvality.
Mám ráda Danielův minimalistický styl s obrovským citem pro detail. Jeho výrobky poutají pozornost přesto, že jsou naprosto jednoduché. Všimnete si jich. Tak to mám ráda. Když si při jejich nošení připadám výjimečně. Jo, já si to psaní půjčuju!

Jak jsi se dostal k tomu co teď děláš? Myslím ten první nápad, myšlenka..... Čím a kdy to všechno začalo? Já se totiž v jednom rozhovoru s Tebou dočetla, že žádná umělecká škola tomu nepředcházela....

Vzešlo to čistě z mojí potřeby, chtěl jsem nosit svůj tablet v nějakém kvalitním pouzdře z kůže. Koukal jsem se všude možně a sháněl. Jediné co najdeš, jsou pouzdra z kůže, která mají tloušťku 0,3-0,5mm a zbytek je podšívka, strojně prošívaná. 100% ručně vyrobená, už skoro vůbec nekoupíš.

Co se týče té školy, nepyšním se žádnými tituly z uměleckých oborů. Jsem vyučený mechanik, po nějaké době jsem dostudoval logistiku a maturoval z ní.
Design dělám tak jak to cítím a čistě podle toho jaké věci bych si chtěl kupovat já sám.
Co je na Tvé krásné práci největší zábava a kterou její část máš úplně nejvíc rád?


Vůbec nejlepší pro mě, je jet do koželužny a prohrabovat se tam kusy kůží! Když se otevřou dveře, cítíš materiál po všech stránkách. Vidíš barvu, dotýkáš se, abys poznala kvalitu, měkkost, cítíš vůni. Slyšíš, jak pracují stroje a lidé. A samozřejmě mám taky nejvíc rád tu část, kdy zákazník používá moji věc každý den a je s ní spokojený.
Na co jsi nejvíc pyšný?
 

Na své rodiče, na to jak mě vedli.A tvé povolání snů? Můžeš si vybrat cokoliv!!! 
Do budoucna chci být dobrým zaměstnavatelem. Chci vytvořit kolektiv, který bude uvažovat nad prací stejně jako já.

Nejlépe strávený den.... Čímž se dostáváme také ke koníčkům. Co tě baví? Sbíráš třeba něco?

Sbírám převážně zážitky z každého dne. S manželkou rádi cestujeme do zahraničí, vídáme se s přáteli, jsme prostě neustále v pohybu. S tím už je spjatý také nejlepší den, to je pro mě den, kdy se můžu projít, sedět někde u dobrého jídla, poznávat nové věci a lidi, poslouchat hudbu nebo jen tak si dát doma nohy na stůl. 

A na závěr, vnímám Tě trochu jako patriota Ostravy, možná se pletu, máš v Ostravě nějaké své místo, ať už je to kavárna, ulice nebo park....?

Mám rád převážně prostředí, kde se k tobě chovají přátelsky a jsou skutečně kvalitní se svojí nabídkou. Často jsem k zastižení v CO Kafe, občas jím v La Petite Conversation, cupcakes kupuji u Trishy ve Sladkém Království, Ostravanka Coffe Shop u Černého stromu, snídaně v Mléčném baru Naproti, víno+filmy Minikino, Dunbar, Dům umění. Celkově mě centrum Ostravy baví, podle mě svítá na lepší časy. Myslím, že v tomhle se spolu shodneme.


Moc díky, že sis udělal čas! :)Více výrobků najdete na Daniela webových stránkách nebo facebooku.

9 komentářů

 1. Mám od Daniela pouzdro na mobil a taky mám objednaný pásek pro pana Božského. Opravdu poctivá a originální práce.

  OdpovědětVymazat
 2. Příjemný rozhovor a ty výrobky jsou nádherné..děkuji za tip ^_^

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 3. nádhera, jednoduchost a dokonalý detail... napadá mě při pohledu na jeho práci, že není důležité co je na obraze ale za obrazem...

  OdpovědětVymazat
 4. čakám, či daniel z prvej fotky neodletí....:)) (kráááásny vrtuľník!!)
  andrea

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D :D vůbec jsem si toho dřív nevšimla!

   Vymazat
  2. já myslela, že je to schválně :) jsem si hned říkala: Většinou mají všichni svatozář kroužek, Ostraváci asi křížek ;)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT