Příběh jedné vitríny

neděle 12. dubna 2015
Když mi Tomáš vyprávěl, že si jeho táta koupil pohovku jen proto, že se mu líbila, že ji sice nemá kam dát, ale musel ji mít, protože to prostě bylo ono, skoro jsem si zaťukala na čelo. Tom to podal jako hrozně vtipnou historku a taky to moc nechápal, ale pobavilo nás to oba. Dnes se za to "skorozaťukání" musím omluvit.

Když jsem byla minulý týden v IKEA, nemohla jsem vynechat hrabárnu (mé pojmenování slevového koutku). Kolikrát si říkám, že bych tam prostě neměla chodit, protože je tam vždycky nějaké lákadlo. No, prostě.....byla tam! Hrozně dlouho toužím po vitríně. Prosklené a vysoké. Máma ji má, ségra našla jednu u popelnic....jen já furt nic. A teď tam stála, zlevněná o neodolatelných 56 %!!! Šedá!!!!! Jen jeden háček měla. Prostě ji nemám kam dát. Nemám pro ni místo. Někdy ten náš mikrobyt nemám ráda. Když myju okna nebo vysávám, tak si na jeho velikost většinou nestěžuju. Co se však místa a úložných prostor týká, tak to je jiná. To si stěžuju hodně a často. Ráda bych, abychom měli vzdušný byt, to však s ohledem na mou neustálou touhu něco kupovat, prostě a jednoduše není možné! Tak jsem ji jen pohladila, povzdechla si a nechala ji tam.

Myslela jsem na ni celý týden, každý den. V pátek jsem po práci měla chvíli čas, tak jsem se rozhodla vyzkoušet osud a šla na procházku do IKEA. Jakože jestli tam kráska ještě pořád stojí. Do hrabárny jsem šla s bušícím srdcem a v duchu opakovala zaříkavadlo "Ať tam není, ať tam není....". Byla tam! Sleva 60 %. OMG!!! Jela jsem pro Tomáše do práce, všechno mu povyprávěla s hrozně smutným výrazem (to já fakt umím) a on řekl, že bychom si ji asi měli koupit, když počkala a ještě zlevnila. Yes, pes!!

Koupili jsme. Almaru dotáhl Tom společně s mým tátou do druhého patra. Váží 84 kilo. Můj otec při výstupu do schodů použil tolik výrazů pro profesi nejstaršího řemesla, jako nikdy v životě (obvykle se vyjadřuje velmi slušně a vulgarismy ve slovníku nemá) a myslím, že jeho nenávist k modrožlutému obchodnímu domu se ještě víc prohloubila. Jestli už jen z návštěvy IKEA mají jeho nozdry velikost pětikoruny, to jste ho měli vidět na třetím schodu. On klel, já křičela, ať nedělá ostudu, že sousedi jsou nalepeni na dveřích a co si o nás pomyslí a taky, že to je naposled, co jsem po něm něco chtěla. Jsem povaha velmi vznětlivá, často mívám sklony k hysterii. My jsme prostě taková normální rodinka. :D :D

Vitrína byla s vypětím všech sil dotažena do bytu. Já ji v šílené euforii dotlačila na místo určení a začlo mi být do breku. Vypadala tam hrozně, tmavě, spíš jako by překážela.... Tom říkal, že tam v žádném případě stát nemůže a taky že původní verze s šatním stojanem byla krásná a teď to není krásné ani trochu!!! To už je takové pravidlo. Kdykoliv si něco prosadím, špatně to dopadne. Šoupali jsme s ní na všechna možná místa. Stěhovali kvůli ní ostatní nábytek. Já měřila, počítala, přemýšlela, nadávala si do krav......v duchu jsem děkovala bohu, že mi nesplnil přání navrhovat interiéry, když si nevím rady ani u sebe!!!


Jak se říká, že ráno je moudřejší večera, tak to platí. Jakmile dokončím debordelizaci, ukážu Vám, jak jí to u nás sluší (snad) a kde vlastně stojí. Při této historce jsem si okamžitě vzpomněla na Rosu a její nákup vysněných židlí od Tonu.

22 komentářů

 1. Oli, moc moc se těším na finální fotky :-) a gratuluju k perfektnímu úlovku! ZKašči

  OdpovědětVymazat
 2. Jani, vitrína je krásna a predsa si ju tam nemohla nechať. Ja to mám doma tak isto. Síce bývame v dome, kde by malo byť veľa miesta, ale už nieje. Ja som schopná i veľký dom zapratať. Keď stále mi niekto ponúka starý nábytok a ja tak rada renovujem. To predsa nemôžem odmietnuť. Manžel povedal, že keď ešte niečo prinesiem, niečo musí z domu preč. Proste na výmenu ( Neviem čo tým myslel, s čím by som sa mala rozlúčiť)
  Jani verím, že pri Tvojich schopnostiach a spolu s manželom nájdete to správne miesto a už sa budete len kochať. Predsa ju nebude zase trepať von. To bysa ocino nepoešil.

  Andrea

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je přesně ono, vždycky natrefím na něco starého neodolatelného.....a pak taky nového....rovněž neodolatelného! Díky, že jsi mě v tom nenechala! :-*

   Vymazat
 3. ;) po ránu krásné čtení, ale udělala jsi velmi dobře, že jsi se vrátila a splnila si sen o vitríně . Člověk si musí dělat radosti , takže krásou neděli ti přeje Aja

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, díky, Áji, na můj vkus si dělám radost příliš často! :D

   Vymazat
 4. Olí, musím se smát :-) Tvé pocity znám moc dobře ... :-) Určitě se pro ní najde vhodné místo... Stačí chvilku počkat... Krásnou neděli!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Počkala jsem (u mě naprosto šílená činnost "čekat"!!) a vyplatilo se. Dostala jsem nápad! .) :-*

   Vymazat
 5. moc vesele cteni takto po ranu, a napinave, tesim se velmi na pokracovani

  naprosto chapu, mam to podobne;-)

  vitrinu jsem objevila na nejakem blogu asi pred 4 mesici, od te doby planuji a chystam zmeny u nas doma, a vitrinu uz jsem si nechala nacenit od truhlare, musim mit na miru, ta ikeacka se k nam bohuzel nevejde:-(, ale i taaaaaak se tesim  hezky den a vice takto vydarenych nakupu:-)
  Marcela

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marcel, děkuji moc!! Je to fakt mrakodrap. V obchodě mi tak obrovská nepřišla, ale doma, ty jo....dveřma to neprojde, na schodech se nevytočích....no běs. Ta na míru, ta bude!! :)

   Vymazat
 6. Olív, ty to dáš, neboj:-) Vitrína je krásná!

  OdpovědětVymazat
 7. Úžasně jsem se pobavila, moc moc jsem to potřebovala. Navíc vím, že nejde o žádný průšvih, je tak hezká, že by stálo za to vyhodit cokoli jiného. :-DDDDDDDDDDDDD
  martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani nevíš, jakou mám radost :D. I když to byla zpočátku tragédie, historka z toho vznikla fakt srandovní! :))

   Vymazat
 8. No to je napínavý! Jsem strašně zvědavá na ty fotky!

  PS. Vybrala sis Dobrý ho muže!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že fotnu co nejdřív. Ještě to nemám dodělané, to víš zahrádka, počasí o víkendu přálo. :))

   PS: Já vím, jsem za to vděčná každý den! :)

   Vymazat
 9. Já jsem tedy taky zvědavá. Když něco chceš, tak zkrátka musíš a většinou to i dobře vypadá a hlavně máš radost. Vlastní zkušenost ....:) A toho pana Olivu máš opravdu skvělýho! Můj muž by byl jako tvůj táta, on hrozně nesnáší ikeu ... ach jo:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Panu Olivovi to říkám každý den a moc si ho vážím! Není žádný jiný na světě, který by měl se mnou tak svatou trpělivost. Někdy se mi tomu ani věřit nechce! :))

   Vymazat
 10. Jdu se vyčůrat, nalejt pití, přikrýt děti a čekám:-).......
  PS: To je táááák napínavý!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě vás všecky budu chvíli napínat, ale neboj, už má místo! :D

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

ZOOT

NOTINO

ZOOT