U kávy s...

středa 8. dubna 2015
Mám ji moc ráda! Lenka, kterou všichni znáte ze skvostné Zahrady na niti, je mé světlo na konci tunelu. První setkání, osobní, proběhlo na designblokové akci Bloggers talk, kterou pořádal Soffa tým a já byla jedna z blogerek, která byla k účasti oslovena (velká čest). Lenka přišla jako divák. Sedla si do první řady a já věděla, že ona bude ta, na kterou budu koukat, abych samou trému neumřela. Vždycky v hledišti hledáte spřízněnou duši, někoho, ke komu budete upínat zrak. Je to ten nejmilejší člověk a myslím, že doteď neví, jak moc mi pomohla tím, že přišla. Zpětně jí dlužím veliké poděkování!♥ Po skončení akce za mnou přišla se slovy "Ahoj, já nevím, jestli víš, kdo jsem. Já jsem...." a já řekla "Lenka ze Zahrady na niti..." a bylo to. Opět takové to setkání s člověkem, kterého vidíte poprvé, ale máte pocit, že ho znáte celý život, hned si máte co říct a nemůžete se zastavit. Snad můžu použít oslovení kamarádka, ale Lenka se jí v ten moment stala. Pak jsme se ještě sešly za pár dní v jejím bezvadném obchůdku a do třetice nedávno na Pop up shopu HNST.LY. Vždycky je to setkání, na které se neskutečně těším. Je mi tak hezky v její společnosti! Vám bude taky, to Vám slibuju! :)
Jak jsi se dostala k tomu co teď děláš? Myslím ten první nápad, myšlenka..... Čím a kdy to všechno začalo? 
Začalo to vlastně už před pěti lety, kdy jsem poprvé v životě viděla kokedamu. Přivezl mi ji tenkrát z Amsterdamu můj budoucí muž. Říkal, že když jí ve výloze viděl, musel mi jí přivézt, protože mu strašně připomínala planetu Malého prince s baobabem, knížku, o které ví, že jí bytostně miluju... tenkrát jsem ale ani netušila, že to co jsem dostala je kokedama, začala jsem je objevovat postupně. A to, že jsem si nakonec otevřela obchod je vlastně taky Tomášova vina, chrlí ze sebe nápady neustále a tenhle se mi zdál ze začátku ten nejšílenější, ale nakonec byl tak šílenej a tolik mi vrtal hlavou, až se mi ho nakonec podařilo zrealizovat.

zdroj Zahrada na niti


Co je na Tvé krásné práci největší zábava a kterou její část máš úplně nejvíc ráda?
Nejvíc mě baví pozorovat nadšené zákazníky, hlavně reakce lidí, kteří vidí kokedamu poprvé v životě a nemůžou uvěřit, že ty kytky fakt rostou z tý koule bez květináče. Taky mě hodně baví hledat inspiraci pro další nové věci a jezdit do skleníků a zahradnictví a vybírat ty nejkrásnější rostliny, z kterých pak vznikají kokedamy a rostlinná aerária.A tvé povolání snů? Můžeš si vybrat cokoliv!!!
Někdy trvá dlouho ho najít a někdy se to nemusí povést nikdy, zvlášť, když člověk vlastně neví, co hledá. Dělat něco kreativního, co mě baví, to je moje povolání snů a mám to štěstí říct, že jsem ho našla.


zdroj Zahrada na niti

Nejlépe strávený den.... Čímž se dostáváme také ke koníčkům. Co tě baví?

Nejlíp strávený den je pro mě den strávený v přírodě, někde venku, v lese, kde je po cestě hodně vyhlídek do krajiny a aspoň jedna rozhledna. Nebo jakýkoliv den kdekoliv na světě, kde jsem ještě nebyla, strašně ráda cestuju.


Je film nebo knížka, jejíž příběh bys chtěla žít? Doufám, že existuje, protože to bude skvělý tip něco vidět nebo si přečíst! ;)

Moje nejoblíbenější knížky jako třeba Skleněný pokoj nebo Tisíc planoucích sluncí bych asi radši žít nechtěla, ale na Italské prázdniny s panem Werichem bych teda jela hned. No a z filmů bych brala nějakou pořádnou retro love story a la Casablanca, Jana Eyrová nebo Prázdniny v Římě. Jo a taky bych si klidně dala celej Pernej den s The Beatles!


Protože se na blogu věnuju taky bydlení....co máš doma nejradši, bez čeho by ses neobešla? Sbíráš třeba něco?

Sbírám akorát kameny z cest, ale u nás doma mám ráda věci, které mají příběh a duši, nejradši mám náš šedesátkovej chromovej gauč, bez něho nechci žít!


A na závěr, máš v Praze nějaké své místo, ať už je to kavárna, park nebo lavička u domu....?
Mám ráda místa s výhledem, moje nejoblíbenější místo v Praze je v seminářský zahradě na Petříně, sednout si s lahví vína do trávy mezi rozkvetlý hrušně a koukat na Pražský hrad a na Vltavu.

Leni, děkuju, bylo mi největším potěšením a prosím, chci si s Tebou sednout do trávy na Petříně, s vínem, mezi rozkvetlé hrušně a koukat na Pražský hrad a na Vltavu!

12 komentářů

 1. Oli, super! Tady tu dámu mám taky moc ráda.... A když vidím ty krasavice na fotce za ní, uvědomuju si, že je naše kokedama dost osamělá....

  OdpovědětVymazat
 2. Zahrada na niti je nejúžasnější! Jednou si pořídím kokedamový koutek ☺

  OdpovědětVymazat
 3. Má drahá přítelkyně, bylo mi ctí!

  A na Petříně už to vypuklo, tak se co nejdřív sbal a přijeď, ať to stihneme ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. Vďaka za milý rozhovor Oliv, ja som o kokedamách teda nikdy netušila, ale vďaka Lenke sú pre mňa tie naj rastlinky:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alex, děkuju, mám takovou radost, že se ti rozhovor líbí! Lenka je kouzelná a její kokedamy jakbysmet! :) ♥

   Vymazat
 5. Já se do Prahy moc často nedostanu, ale při minulém průjezdu, jsem v pravém okénku postřehla cosi zajímavého - byla to Zahrada na niti:-). Příště smykem zabrzdím a doufám, že tam zastihnu i Lenku. Toužím ji poznat....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Smykem zaparkuj auto k patníku a pak si užívej tu úžasnou atmosféru a pohodu s Lenkou v jejím království. Bude Ti tam neskutečně dobře a nebudeš chtít odejít! :)))

   Vymazat
 6. Moc krásný rozhovor dvou milých lidí! Celou sérii "u kávy" jsem shltla naráz :-D, ani káva nestihla vychladnout :-). Ať se stále pořád takhle daří.

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT