Nová

středa 27. května 2015
Když jsme začali s přestavbou našeho bytu, pozvali jsme si elektrikáře. Byl to hrozný chytrolín a nakonec dělal elektřinu stejně Tomáš se svými kamarády. Elektrikář nás ale nabádal, abychom si už dopředu naplánovali, ve kterém koutě bude pracovní stůl a kde bude v ložnici postel a podle toho ať plánujem zásuvky. Ono se to dobře radí a možná to pak i funguje, ale ne tehdy, když v tom bytě bydlím já, která neustále něco přesouvám a měním. Z toho plyne, že máme zásuvky mnohdy na úplně pitomém místě (velmi často zastavěné nábytkem) a když nabíjím laptop nebo mobil, často zakopnu o kabel a sem tam taky něco shodím. Co se týká mobilních telefonů, nabíječky k nim mizí stejně rychle jako v pračce ponožky do páru. Nerozumím tomu, ale nabíječka je neustále nedostatkové zboží. I v práci se škubem čtyři lidi o jednu.A tak máme novou lampičku. (zvolání "Zase lampa???" jako neslyším) A ona je prostě báječná. Nejen, že vypadá nádherně, a miluje ji i Tomáš, ale ona nabíjí telefon. Jen ho na ni položíte a je "vymalováno". Bože, jak já mám ráda krásné a funkční věci. Když jsem ji ukazovala v práci, vzbudila veliké nadšení, proto jsem se rozhodla pro tento článek a taky abych ukázala další kousek našeho obývacího pokoje.Spousta telefonů už funkci pro bezdrátové nabíjení má, pokud však máte telefon, který Vám tento způsob nabití neumožňuje, existují pro ně kryty.


Naše lampička se jmenuje VARV a je z IKEA z nové kolekce uvedené na trh letos v dubnu. V nabídce kromě lamp najdete také noční stolky nebo podložky pro bezdrátové nabíjení. Líbí se mi myšlenka návrháře David Wahla, který popisuje, jak přemýšlel při vytváření nabíjecích podložek:
„Chtěl jsem, aby v domácnosti krásně splynuly s okolím, ale zároveň aby bylo jejich používání velmi jednoduché. Výsledkem je nabíjecí podložka s jednoduchým, ale zajímavým designem, kterou můžete používat na nejrůznějších místech v celé domácnosti.‟ Celá nabídka výrobků je k dispozici na webových stránkách IKEA.

Taky zkouším, kam nakonec umístím obrázky od Ivony Knechtlové. Zatím jsou ve "zkušebním provozu" pouze opřeny o pohovku, než je definitivně přibijem na zeď. Holkám se zatím v obýváku líbí.

Skříňky, které visí nad pohovkou byly původně, než byla pohovka, na stěně různě cikcak a proto jsou na stěně fleky, jak jsme tmelili původní díry. Šedou výmalbou už nedisponujeme, tak se čeká na malování. Tolik k vysvětlení šmouhaté zdi. :)

12 komentářů

 1. Oooo, to zátiší s polštářema! Na ty flitrový koukám už pěkně dlouho, ale asi by to záškodník zničil. Jinak s těma zásuvkama... Kupovali jsme úplně novej byt dva roky zpátky, ale už byl hotovej a klientský změny jsme nestihli. Většinou ty zásuvky sedí, ale v obýváku jsme kopali přes půlku pokoje. Co se týče nabíjení, tak to je můj letošní projekt. Plán je udělat v místě, kde jsou zásuvky a modem takovou málo hlubokou skříňku a v tom "dokovací stanici":). Hrozně mi vadí kabely a muž mi neustále všechny svoje přístroje (on je elektro maniak) zapojuje v kuchyni, kde já různě patlám chleba a plete se mi to. Tak snad se to podaří. Ta nová IKEA kolekce je skvělá. Však já to říkám, že jsou ty Švédi pořád lepší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás doma to samé. Věčně mám něco "nekuchyňského" v zásuvkách u kuchyňské linky a pro svoje kuchtění pak nemám prostor ani kam zapojit mixér. :D Dokovací stanice zní velmi slibně! Tak hodně zdaru přeji. :)

   Vymazat
 2. Máme stejný stůl:) Jen ne nikdy tak uklizený.))) Lampička je skvělá, ve Švédsku jsme měli debatu, jestli by Ikea nezačala i s navrhováním těch krytů, jako různé vzory a motivy, ale zatím prý ne-e. A obývák máte moc pěknej, dávkuješ nám to vaše bydlení po malých soustech, ale každé z nich mi zatím moc chutná.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já v něm nesnáším utírat prach, je jako magnet, a tak se snažím mít tam co nejméně věcí, ať to jde snáz. :)) Díky za popíchnutí designéru a vnuknutí velmi lákavé myšlenky, třeba se jim to rozleží. :))

   PS: Budu se snažit nezkazit chuť! :-*

   Vymazat
 3. Máš to moc pěkné, Oli. A ta lampička tam parádně zapadla, jakoby tam byla odjakživa ^_^

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, že jo? Že tam "pasuje" a sluší jí to u nás. :))

   Vymazat
 4. Já si prvně myslela, že bydlíte v podkroví - a ono to je "jen" výmalba, která tu zeď pohledově jakoby láme. Fleky jsem pak musela dohledat zpětně, páč jsem obdivovala vše ostatní :-) Prostě útulné bydlení to je!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koukla jsem na to tvýma očima a fakt, podkroví! :)) Jsi všímavá. :)

   Vymazat
 5. moc hezká a praktická lampička, už jsem po ní pokukovala... líbí se mi u vás. i nádech růžové a mísa od Ronyho ;) pěkné, pěkné ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji mockrát! Růžový nádech asi ještě chvíli vydrží, zatím se ze všech barev, které už byly, drží nejdéle.

   Vymazat
 6. Olívko na tu lampu taky koukám! U vás vypadá skvěle, moc se hodí i k té stoličce! Ale u nás asi nakonec vyhraje ta podložka, že budeme moct nabíjet oba naráz. Já obvykle jednu nabíječku nosím v kabelce, protože jak si místo zapisování poznámek a nápadů všechno fotím, tak mám baterku tak na půl dne :) A druhou nabíječku máme nahoře v posteli. A tam se mi během dne nikdy nechce! Fleků na zdi jsem si všimla, ale říkala jsem si, že třeba je to naschvál :D Já všechny tyhle fleky a oboucháné rohy nazývám "industriální".

  OdpovědětVymazat
 7. Super lampička, krásne to máte Jani!

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT