Středomořská zahrádka

sobota 9. května 2015
Balkón přepnut na letní režim. Olivovník se vyhřívá na sluníčku. Dělá mi radost. Už druhý rok zvládl zimu bez opadání listů. Je to první, co vidím, když se probudím. Schválně jsme si ho nainstalovala před ložnicové okno. Schůdky dostaly nový nátěr, roky venku už se na nich dost podepsaly. Téma pro letošek je "Středomořská zahrádka". Poučena z minulých let nechci žádné kytky, které mi pak napadají různé breberky. Takže olivovníky, oleandry, sukulenty a na kuchyňském okně pár muškátů (ty zase příště).

 


  
 
 

13 komentářů

 1. Odpovědi
  1. Přemýšlím, jestli bazar nebo popelnice byl její dřívější domov! :D

   Vymazat
  2. Tak nebo tak, moc jí to u vás sluší! :)

   Vymazat
 2. Pěkná středomořská zahrádka. Mě bohužel olivovník po pěti letech letos přes zimu zmrznul :-(. A ne a ne najít pěknou náhradu ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ho nikdy nenechávám venku, zimuje na chodbě v domě! :)

   Vymazat
 3. Překrásný! Já bohužel nemám tak velký balkon, takže u mě letos jen parapety, protože nechci jezdit třicet kilometrů natrhat si čertsvý bylinky. Ale ještě zdaleka nejsem tak daleko jako ty! A možná se tak daleko ani nedostanu, zatím mám jen ty bylinky :-))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My máme balkón nejdelší na světě, přes všechny tři pokoje, ale kdyby tak měl 15 čísel víc na šířku, nic by mu nechybělo! :))

   Vymazat
 4. krása! ta konvice sladěná se schůdky je top!

  taky jsem se do balkónu dnes pustila, tak jen pozor na puklice, ty olivovníky a oleandry moc rády, jsem díky nim dnes vyhodila vánoční hvězdu (by mě nenapadlo, že jim bude chutnat!)

  zahradničení zdar!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenííí, děkuju! Nestraš mě puklicema, nenávidím je od základky, kdy nás je učitelka přírodopisu nutila růčo odstraňovat ze školních květin! :))

   Vymazat
 5. Krásný ho máš! Ten můj taky vydržel a dělá mi radost. Předloni mu listy opadaly a přežil. Letos dobrý bez opadání. No a ta konvice koutek super doladila ... :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Jani!! :-* Tak olivovníkům třikrát zdar, ať se nám s něma daří! :))

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa