Najděte to!

úterý 2. června 2015
Jak název napovídá, je to knížka plná inspirace, jak si přehledně uspořádat šatník. Nenechte se však zmást, je také plná krásných fotek a originálních interiérů. Postupně se Vám v ní představí osm domácností a každá přichází s jiným nápadem, jak ukládat šatstvo, a nejen to. Nenakouknete pouze do šaten a botníků, ale také do zahrad, pracoven, ložnic, kuchyní. Pro mnohé bude potěšující, že je kniha v českém jazyce. Já v knize našla spoustu mouder. Jedno mě zaujalo více než ostatní..."Bylo vědecky dokázáno (no, ne tak úplně), že když má člověk před sebou krásné boty, zažívá pocit štěstí." Já, sama za sebe, mohu říct, že zažívám pocit naprostého štěstí, ať vidím cokoliv krásného, hlavně, když se to dá koupit. Třeba tuto knihu!
Otázky ze strany 179 mi dokonce připomněly našeho pradědečka, kterého už jsem bohužel neměla to štěstí potkat, ale historka se u nás traduje dodnes. Otázky typu Kde mám klíče? Kam se poděly ty rukavice?....Ty on vůbec řešit nemusel, ten si to uměl zařídit. Když odcházel na tramvaj, postavil se do předsíně a jen zvolal "Hůl....brýle...deštník.....jedéééé!" V původním znění: [Křivok, okulory, parizol, jeděéééé!], ostatní běhali po domě a nosili. :D

Jak jste na tom s organizací Vy? A co klíče před odchodem? ;)


14 komentářů

 1. Jani príhoda s pradedkom mi pripadá ako z filmu z prvej republiky. Presne si to viem predstaviť ako to prebiehalo. My kľúče nehľadáme, lebo vo vstupnej hale je stolík s jedným šuflíkom na stojane so starého šijacieho stroja a tam si všetci zvykli, že sa odkladajú kľúče. No priznám sa, že sem tam tým kľúčom do toho šuflíka musím pomôcť ja. Veď vieš, aby ich potom našli. Andrea

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vystihla jsi to do puntíku přesně. První republika. Mně to připomnělo film Poslední mohykán o starožitníkovi Kohoutovi, který "terorizoval" celou rodinu. Náš děda, to ale tolik nepřeháněl. :)

   Vymazat
 2. Anna´s design
  Tu knížku musím mít.:) Nicméně s klíčema problém nemáme, já spíš tak automaticky při odchodu zavírám okna, ještě je kontroluji (půdní byt) a vždycky na 100%, ale jakmile už sedím v autě nebo jsem kousek najednou zpanikařím, protože si vůbec nepamatuju, že bych okna zavřela, zamkla apod...Klíče máme na dveřích na věšáku. A hlavně mám svého chlapa, který kupodivu registruje co kam dávám, takže když nemůžu najít "ty tepláky", tak on ví kde jsem je odložila:))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle období už mám za sebou. Já jsem dřív byla schopna vrátit se klidně 5x. Já si totiž vůbec kolikrát nebyla jistá, jestli jsem za sebou zavřela dveře, natož zamkla. "Kohoutkem" od sporáku jsem jednou kroutila tak zuřivě, jako jestli je fakt vypnutý plyn, že mi zůstal v ruce.... A teď už si ani nevzpomínám, kdy ty moje děsy přestaly. :))

   Vymazat
 3. Ten můj norek je úplně jako tvůj pradědeček :D To je vždycky Kde mám tepláky, kde mám telefon, kde mám tamto, připadám si jako manažer všeho jeho :) Já obvykle nehledám a nezapomínám, ale často dělám věci tak rychle, hlavně před odchodem do práce, že pak nevím, jestli vlastně mám všechno. Takže čas, který ušetřím touhle automatizací, pak stejně strávím před zavřením dveří kontrolou (typicky taky Vypnula jsem sporák a Vypnula jsem žehličku?). Kniha vypadá super a brzy vychází dvojka, juhuu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viz. výše :D :D :D, je nás prostě víc! :)) Těším na dvojku! :)

   Vymazat
 4. Jsem čím dál větší chaotik. Rodinu stresuju tím, že věčně nevím, co kde mám, půjčuju si jejich klíče, od dcery dokonce někdy i mobil, když uháním na vlak a potřebuju ho. Ale oni jsou na tom podobně. Dcera má za zapomínání důtky - bijte ji za to, když je po vás. Mně žádná kniha nepomůže. Jinej mozek by to chtělo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste vtipná! :D Váš komentář by byl úžasný závěr článku! :))

   Vymazat
 5. Copak klíče Olivko, u mě jsou to brýle. Bez nich nemůžu řídit a tedy se nedostanu do práce.
  Každý den je to na stejnou notu! martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Brýle to byla specialita mojí babičky. Ta je byla schopna hledat stokrát za hodinu. Nikdy jsem to nepochopila! :D :D

   Vymazat
 6. Tú knihu by som bral všetkými desiatimi, už som o nej čítal a hneď ma zaujala!

  Mne sa najčastejšie stáva, že hľadám okuliare (ktoré mám položené na hlave, v horšom prípade na očiach...) či čipovú kartu do práce (s tou sa nejak neviem zžiť...).

  Patrik
  http://www.madebyboy.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moje máma často hledá mobil ve chvílích, kdy mi z něj volá...to mi dost připomíná ty tvé brýle! :D :D Knížka je super, určitě doporučuji! :))

   Vymazat
 7. Tak a tvůj pradědeček se zřejmě převtělil do mého muže! To je přesný! On je totiž lékař a na sále je zvyklej na to, že mu sestry všechno podávaj. No a přesně to pak chce při odchodu po mně!:-)))) Jsi mě pobavila! L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale jako....když je to ten lékař, tak to bychom mu to měly tolerovat! :)) ;)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT