Jeden čtenář

úterý 14. července 2015
Mám jednoho čtenáře, nového, respektive čtenářku, která stojí za zmínku. Neumí se příhlásit ke sledování přes jakoukoliv sociální síť. Nemá facebook, nemá instagram, nemá dokonce ani e-mail. Mobilní telefon má jen na volání. Umí zapnout počítač, kliknout na ikonu prohlížeče, kde je úvodní obrazovka Seznam a tam zadat název mého blogu (kdyby název nebyl francouzsky, tak ani to ne, kvůli francouzštině namáhala hlavinku). Neuznává počítače ani internet. Když ji v práci, pár let před důchodem, přidělili počítač, křičela na ně "Vraťte mi psací stroj, toto mě zdržuje od práce!!!! Dřív jsem to měla za minutu!". :D  Má ráda jen knihy, ty jsou svaté. A mě a ségru a tátu a Tomáše, prostě nás všechny. A Paříž!! 
Je to moje máma. A já jsem dojatá. Moc jsem si přála, aby blog četla. A ona nechtěla. "Prosím Tě, já tomu stejně nerozumím. Já vůbec nevím co to je!". 
Změnila názor! Sama se zeptala, jak může blog číst. Maminka moje nejmilovanější nerozumí těm šipkám pod článkem, přes které se dostane ke starším článkům. Ona jen kliká, tak různě a čte. Přišla za mnou a povídá: "A musíš psát každý den? Já včera zjistila, že si tři hodiny čtu! Jsem na Tebe tak pyšná!" .....fňůůůůůk.....a mně zaštípaly oči! Díky, maminko, je to další z miliónu věcí, za které tě miluju! :)) ♥


(má co dohánět, za ty tři roky a kousek) :))

26 komentářů

 1. Takze v patek bude basnicka Mamince od Seiferta?? Zaslouzila by si to. Je to krasne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ona by si zasloužila básničku stokrát za den! :)

   Vymazat
 2. To je hrozně hezký a dojemný. Taky bych si přála, aby mamka četla, co jsem napsala, ale taky bohužel říká, že tomu nerozumí.

  OdpovědětVymazat
 3. Olivko to je strašně krásněě napsane.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, já jsem se o tu radost musela podělit! :)

   Vymazat
 4. Krásne vyznanie Jani. Pozdravujem. Andrea

  OdpovědětVymazat
 5. Olív, hezké, jsem dojmutá. Uznání od rodičů je asi příjemné v jakémkoliv věku.-) Moje maminka počítač obchází obloukem...velkým:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moje maminka je můj největší kritik. Je nejhodnější na světě, ale upřímnosti do vínku dostala za deset lidí :D :D a proto si její pochvaly vážím obzvláště! :))

   Vymazat
 6. Olivko, ten pocit znám, i když ve spojení s babičkou..je to nepopsatelně krásné..

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 7. Při čtení jsem měla takový ten nablbý úsměv, znáš to :-) Moc krásně napsané! Svatava

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Se mi hrozně líbí ten výraz "nablblý", to budu říkat! :D :D Díky díky díky ❤

   Vymazat
 8. zarosené oči pri čítaní sa počítajú....pozdravujem maminku, ktorá pre svoje deti pokorí aj "nepriateľský" internet....jana

  OdpovědětVymazat
 9. Oooo, to je tak dojemné! Krásné, fakt! <3 Maminka je odvážná, to určitě jo! Sama si někdy říkám a vzpomínám na moje "dětství" s papírem a tužkou a telefonní budkou :D

  OdpovědětVymazat
 10. Úžasný! Většina mojí rodiny tohle nikdy nepochopí :-(

  OdpovědětVymazat
 11. To je tak krásně a láskyplně napsané...

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

Baťa

NOTINO

NOTINO

NOTINO