Sněhový dort

neděle 16. srpna 2015
Pocit chladu se snažím navodit aprílovou básničkou a taky výběrem filmu! Sněhový dort mi doporučila moje čtenářka, Katka, které moc děkuji. Byla to reakce na to, že jsem zmínila, jak moc mám ráda Alana Rickmana.

Doporučuji nepodcenit prvních cca dvacet minut. Začátek se mi zdál jakýsi rozvláčný, a protože já jsem ten typ člověka, ani minuta nazmar, tak jsem u něj dělala článek na blog a úplně nedávala pozor. Pak mě to mrzelo, protože se v průběhu filmu potřebujete k úvodu trochu vrátit.

Film je to krásný a taky jsem si trochu fňukla, to bych ani nebyla já. Na ČSFD kladnýma recenzema příliš neoplývá a je zařazen mezi slaďáky, kam já bych ho vůbec nedala. Až tak pozitivně a sladce na mě nepůsobil. Už jen kvůli Sigourney Weaver, jež hraje matku trpící autismem, ikdyž je to povaha milá a veselá. Bavily mě také osudy jednotlivých postav a jejich rozdílné nátury, to jak si rozumí a najdou u sebe pochopení, přátelství a lásku. Snehový dort na konci mě dojal nejvíc. 

Viděli jste?

12 komentářů

 1. Jej, Alan Rickman je moje platonická láska a tenhle film vůbec neznám. Moc děkuju za tip!

  OdpovědětVymazat
 2. musím pozrieť, pretože Alana mám rada tiež :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ano, viděla a miluju. Reflex před pár lety vydával edici "tak trochu jiných" filmů. Ale znám jen málo lidí, kterým se líbil taky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta edice a tipy z ní by mě moc zajímaly! :) Sněhový dort je pro mě film, který když skončil,mně se po něm stýská! :))

   Vymazat
  2. Vydávali například celého Almodóvara, tím si u mě dost přihřáli polívčičku :)))) Jde o edici FILMX, která vznikla cca v roce 2006...nejdřív vydali pár kultovním filmů, později se jim to rozrostlo, a to tak, že značně! Je to množství opravdu skvělých (i nějakých méně skvělých) filmů. Opravdu nádhera. A rozplývala bych se donekonečna, takže stop.....a mrkni na www.filmx.cz

   Vymazat
  3. Děkujuůůůůůů!!!! <3

   Vymazat
 4. Něco mi to říká jen matně, každopádně jsem neviděla......a pokud Lucie tvrdí, že zná jen málo lidí, kterým se film líbil, jsem si jistá, že budu nadšená :D Takže díky za tip!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je "jiný" a to je fakt. Umím si představit, že se nemusí líbit všem. :)

   Vymazat
 5. Jasne že sa mi líbí, veď mám doma...ale ma aj dráždil, trochu hneval, ale už si nespomeniem prečo, ja si do archívu nahrávam všetky filmy, kde sa žije s postavou s autizmom... a nasávam, prežívam, vyhodnocujem, určujem si a poznávam nové istoty, tak PREPOTREBNÉ k životu , pre nás...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím, že přesně vím, proč tě film rozlobil. On tam místy ten autismus vypadá jako nejlepší věc pod sluncem, že si to snad člověk užívá a že má svůj hravý svět a problémy jdou naprosto mimo něj. Mě to teda párkrát napadlo, že je to tam ukazováno jako by to snad byla nějaká idyla, ale třeba je to jen můj pocit.

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

Baťa

NOTINO

NOTINO

NOTINO