Magpie

úterý 29. března 2016
Nově zařadím na blog tipy na nákupy. Občas věnuji článek tomu, kde jsem co objevila zajímavého a mohlo by se líbit také Vám. Články tohoto typu již tady byly i dřív, ale teď to chci malinko zpravidelnit.

Dnes to bude značka Magpie, kterou koupíte na ZOOT, už to logo!

Jedná se o londýnskou značku kuchyňských a kancelářských doplňků s originálními grafikami, která vznikla v roce 2011. Inspiraci čerpá z fauny a flóry britských ostrovů, dětské nostalgie po výletech na pobřeží, čaji o páté s prarodiči, kempování v lese,... Díky spolupráci s novými i zavedenými umělci přichází Magpie stále s něčím novým a krásným. Co je mi blízké je, že láska k přírodě nekončí jen u designu. Magpie dbá na ekologicky šetrnou výrobu, díky které jsou její produkty vhodné i pro vegany. Nepoužívá kostní porcelán, který je z 50 % tvořen popelem ze zvířecích kostí, všechny tašky a peněženky jsou vyrobené z bavlny, umělé kůže a polypropylenu a pohlednice i zápisníky jsou ze 100% recyklovaného papíru. Je fajn, když se výdělek použije také na dobrou věc a peníze jsou prostředek, jak pomoct druhým, a proto značka navíc věnuje 15 % svého zisku na Cats Protection – britskou organizaci na pomoc opuštěným kočkám. Minulý rok tak nakrmili přes 140 000 koček.

A tady je ta krása, kterou jsem pro Vás vybrala.


3 komentáře

  1. Jeee, ty jsou krásné! Já jsem na porcelán úchyl, ale zatím mám spíš samé basic kousky a pak talířky s brýlatým zajícem z H&M, ale tyhle! Moc se mi líbí ty zašlé pastelové barvy a ta ovečka! <3 Díky za tip Olivko, určitě sdílej dál :)

    OdpovědětVymazat
  2. Taká tanierová súprava alebo dve šálky sú ako darček dokonalé :-)

    Veronika
    Living by Paganicca

    OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

Baťa

NOTINO

NOTINO