U kávy s...

středa 18. května 2016
Z dnešního U kávy s... mám velkou radost. Jako u většiny rozhovorů, tak i zde platí, že na skvělé věci se vyplatí si počkat. Tolik jsem se těšila a byla netrpělivá, o to větší radost dnes mám.
Dovolte mi představit, teď slyšíte famfáry, Miss Cool Cat, alias Terezii Miu. Terezie je, kromě burlesky, součástí SOFFA týmu. Poprvé jsem ji zaregistrovala v době, kdy jsem začala sledovat módní blogy. Vždycky, když vidím ji nebo její fotku, vzpomenu si na větu z filmu Láska nebeská, když se ten malý kluk svěřuje Liamu Neesonovi o své lásce a říká: "Víš, ona je božská!". Terezie je totiž božská! Když jsme se potkaly poprvé, docela jsem se bála ji oslovit. Já jsem jí ale musela složit kompliment, to bych si nikdy nenechala ujít. Bylo to na tom nejlepší místě. V Grandhotelu Evropa. Ona je jeden z nejroztomilejších lidí, jaké jsem kdy v životě měla možnost poznat. Je to dáma, ale je nesmírně milá a veselá. Pořád se směje. Líbí se mi, jak všude poutá pozornost. Nezapomenu na společnou večeři, byla nás u stolu spousta lidí a kolemjdoucí se zastavovali u oken restaurace, prošli, vrátili se a koukali. Já to naprosto chápu. Je jako porcelánová. Bílé zuby, rudá rtěnka, úsměv od ucha k uchu, kočičí oči, zrzavé vlasy.... Má skvělý vkus a umí z něj vytěžit nejvíc. Ona je ženská v tom nejlepším slova smyslu. A její chůze v lodičkách vražedné výšky po kočičích hlavách nemá konkurenci. Já miluju, když holky umí nosit podpatky a když jsou holky za holky!


foto: Alžběta Jungrová

Zvu Vás do pro mnohé tajemného prostředí burlesky. Pojďme se bavit a užít si den.


foto: Honza Sakař
Jak ses dostala k burlesce? Myslím ten první nápad, myšlenka..... Čím a kdy to všechno začalo? A o čem hlavně burleska je?

Já mám takovou vtipnou story. Ono burlesku jsem díky Ditě Von Teese vnímala už tak od 12-13 let, kdy jsem v tátově časopise našla článek o její vintage kolekci šatů a bot. Vždycky jsem měla k vintage věcem strašně blízko, milovala jsem prohrabávat se v babiččiných skříních a všeobecně jsem i milovala knihy, které vyobrazovali doby dávno minulé.

Pak jsem odjela na letní prázdniny do Prahy a už jsem tady zůstala. Po nějaké době jsme potkala Davida Jahna, mého současného snoubence a zakladatele burlesky v ČR. Obdivovala jsem jejich shows a fotila je, až jednoho dne vypadla tanečnice, kvůli nemoci myslím, a najednou, ani nevím jak, jsem na podiu stála já v roztomilém kostýmku pokojské z Barrandova…styděla jsem se jako nikdy, no to nic nezměnilo na tom, že mne pak už David z pódia nedostal.

Burleska je “performance art”, který v sobě kombinuje herectví, tanec, komedii, striptýz, oslavuje sílu osobnosti a je častokrát zajímavý velkolepými kostýmy a silným vizuálním zážitkem. Můžete v ní kombinovat hned několik žánrů.


Co je na Tvé práci největší zábava, co pro Tebe znamená a kterou její část máš úplně nejvíc ráda?

To je hrozně těžká otázka, miluju každou fázi. Hrozně mě baví kostýmová stránka, i proto, že jsme měla vždycky hodně blízko k módě. Díky ní úplně popouštím uzdu fantazii, navíc už můj druhý kostým byl vyrobeny pro mne na míru. Tvoříme je společně se Zuzkou Kubíčkovou, která mně už od začátku fascinovala svou tvorbou, ale hlavně přístupem a povahou, a tak mi doteď jen ona, výhradně, navrhuje kostýmy. Je to krásné souznění, teď zrovna pracujeme na dvou nových kostýmech, které budou opravdu velkolepé. :)
Pak mne baví určitě samotné vystupování. Miluju kontakt s publikem, miluju když vidím jejich často mile překvapené výrazy, miluju celou tu energii.  
A pak, v neposlední řadě, že díky burlesce potkávám ty nejlepší performers z celého světa. Je krásné vidět, že ti nejúspěšnější jsou pokorní, pracovití a dokáží opravdu inspirovat! 
foto: Alžběta Jungrová


foto: Electro Swing Bohemia


foto: Marius Sachtikus PhotographyNa co jsi v životě nejvíc pyšná? 

Pyšná jsem na svoji rodinu a blízké přátele, mám okolo sebe skvělé lidi. Taky jsem pyšná na to, že jsem součástí hned několika skvělých projektů, na které jsme opravdu hrdá!


A tvé povolání snů? Můžeš si vybrat cokoliv!!!
Můj sen je mít, jako „vysloužilá“ showgirl, butik – prostor pro odvážné ženy a muže :)


foto: Alžběta Jungrová


Nejlépe strávený den.... Čímž se dostáváme také ke koníčkům. Co tě baví?
Hrozně moc mne baví cestovat i díky burlesce, ale pak mám i super přítele a každý rok se snažíme někam vycestovat, na místa, o kterých sníme.
Dále se věnuji akrobacii, která mne neskutečně chytla, vystupuju s aerial hoopem (pozn. tanec na obruči) a momentálně chystám nový objekt pro akrobacii, který ve světě není moc rozšířený.


foto: Honza Sakař


Jaká jsou Tvá tři nejoblíbenější místa na světě, nemusí to být konkrétní město nebo stát nebo kontinent, klidně třeba na kopci u lesa.....
Postel, doma u rodičů a exotická pláž. :)

foto: Alžběta JungrováDěkuju moc za milý rozhovor!

Já Tobě děkuji, Terez!

2 komentáře

  1. Terezii sleduji už dlouho. Je prostě úžasná! Jedinečné ztělesnění ženskosti, krásy a energie. Doufám, že se mi někdy podaří vidět její vystoupení naživo. Díky za rozhovor!

    OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT