Strasti poštovní

čtvrtek 20. října 2016
Občas se zamýšlím, podle jakého systému funguje Česká pošta. Já už mám i jen z její návštěvy osypky. Už dávno neřeším, že se nevhazují do schránek oznámení o uložení zásilky, nebo že tam hozené jsou, ikdyž jsem byla doma..... Myslím, že se nikdy nedožaduji ničeho speciálního, ale na koho já vždycky narazím, to už je opravdu na knihu. Potíže nastaly mým odjezdem do Prahy. Domů se dostanu málo a vždy o víkendu. Na základě plné moci se za Vás k určitým zásilkám nedostane téměř nikdo, to aby Vám je po deseti dnech, kdy si je nevyzvednete, hodili normálně do schránky, kde je s prominutím vytáhne kdokoliv s létákem akční nabídky, který ze schránky trčí. Pak je tady možnost, přeposlat zásilku na jinou poštu. V mém případě sem. A tak jsem udělala. Řítím se pro ni ve středu v polední pauze, aby mi pán za přepážkou sdělil, že můj dopis právě rozváží. Ptám se "Kam?" "No bude tady až Vás nezastihnou." "Kde by mě měli zastihnout, když jsem si ho nechala poslat k Vám? Není na něm žádná adresa, jen ta karvinská!" "No, přijďte kolem páté šesté......" Přijdu kolem páté šesté. Tentokrát je tam paní. Jde hledat dopis. Nenajde. Přijde a říká "Ale paní, vždyť ten Váš dopis doručuje pošta Karviná". "Co prosím?? To psaní, které jste před chvílí vyhledala ve své evidenci a se slovy ano je to tu jste ho odešla hledat???!!!"

Kde ho našla? "Jo to přišlo ráno, tady to je...." Kolik kolem toho všeho bylo volání, to snad ani zmiňovat nemusím. Já vím, že vše je o lidech a já je vážně nechci všechny házet do jednoho pytle, ale to mám fakt vždycky takovou smůlu?

Jak jste na tom?


zdroj20 komentářů

 1. No, dost podobně, Česká pošta je nekonečný zdroj absurdních a ještě absurdnějších historek... jak tato instituce (ne)funguje je mi velká záhada. Každopádně já s ČP nechci mít nic společného, proto využívám zásadně GLS a ještě navíc jsou levnější, oni totiž ty absurdity jsou dost drahý na výrobu!

  OdpovědětVymazat
 2. Pokud si odesílatel (třeba úřad) zaplatí službu, že dopis je výhradně do rukou adresáta a má se zároveň hodit po 10 dnech do schránky, tak ji tam prostě pošta hodí, i když jen výhradně do rukou adresáta a nepomůže ani plná moc. To není výmysl pošty, to je prostě služba, kterou si může kdokoliv zaplatit :o)) To měli manželovi vysvětlit. A pokud znáte číslo zásilky, dá se v pohodě pohyb zjistit na internetu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakému manželovi? :) A ano, znala jsem číslo zásilky, protože jsem měla oznámení o uložení a i na internetu jsem si ho dohledala, abych na tu poštu, kam vážně chodím velmi nerada, nechodila zbytečně. Našla jsem si tedy předem kde se dopis nachází a proto jsem si pro něj přišla, ale nerozumím tomu, jak toto vše, co mi píšete, souvisí s tím, že pán mi řekne, že se dopis rozváží, paní řekne, že tam je, pak není a pak se najde se slovy, že tam leží od rána. :))) Tomu právě moc nerozumím. Já doufám, že mi dlouho nikdo nic nepošle! :D

   Mějte se moc hezky a díky za trpělivost a vysvětlení! .)

   Vymazat
  2. Reagovala jsem na tuhle větu : Na základě plné moci se za Vás k určitým zásilkám nedostane téměř nikdo, to aby Vám je po deseti dnech, kdy si je nevyzvednete, hodili normálně do schránky, kde je s prominutím vytáhne kdokoliv s létákem akční nabídky, který ze schránky trčí.

   Plnou moc dám spíš manželovi než sousedce, tak jsem to napsala takto, pokud jsem se Vás nějak dotkla, omlouvám se.

   Hezký víkend ;)

   Vymazat
  3. Jejda, nedotkla. :) Já jen nemám manžela. Ale uprimne, nepřijde vám služba, kterou popisujete, absurdní? :):)A to je to, cemu u CP nerozumím.

   Hezky víkend i Vám <3

   Vymazat
 3. Čeká pošta je prostě jiná dimenze:D
  A mě se pravidelně stává, že třeba čekám balíček, vím že mi má ten den přijít, jsem doma a ono nic. Podle sledování záilek zjistím, že je na poště, tak tam jdu dají mi ho a dva dny na to mi tam hodí oznámení o "témže" balíčku, to já ale netuším, tak tam jdu znovu a paní za přepážkou na mě huláká, jestli jsem blbá, že ten balíček už je dávno předanej a ona am nic nemá:D
  Bezvadný!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to je přesně ono! To prostě není návštěva, která by proběhla bez problémů. Fronty šílené, lidi odchází od přepážek s tak sprostýma nadávkama. Minule mi paní u přepážky řekla, že už je 17,15 a ona mě do šesti fakt nestihne obsloužit, takže mám laskavě přijít druhý den a nejlépe dopoledne, kdy tam není fronta. Je to možné?

   Vymazat
 4. Ne, nemáš. Česká pošta je prostě ústav :-) Minule jsem měla oznámení o balíčku, že je na hlavní poště, ne na té, kam měl dorazit, a hádej kde byl? Takže jsem jela tam a zpátky ... aneboooo jsem měla ve schránce oznámení o dopisu do vlastních rukou, ale zrovna jsem vycházela ven a pošťačku jsem ještě stihla u protějšího domu, dopis měla u sebe. Zvonek fungoval, jejich oblíbená výmluva ... kdybych zapátrala v paměti, našla bych více takových historek. Hezký večer ;-) D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ....a to nejsme z jednoho města a kolik lidí má takové zážitky! :D :D Hodně sil. :))

   Vymazat
 5. Je mi těch lidí na poště líto, navíc když trapně musí nabízet různé typy pojištění. A taky těch bezva vlakových průvodčí ve věčně zpožděných vlacích Českých drah. My bohužel většinou vidíme ty jen ty "koncovky" a ty to schytají. Snažím se na to myslet, když mi bouchnou saze;-).

  OdpovědětVymazat
 6. Odstěhovat na vesnici. Tady balíky rozváží jedna a tatáž osoba. Zazvoní, zavolá a pak jde ještě zaťukat na dveře (musí projít zahradou) a táhne se s balíčkem. Je to o přístupu. Když jdou otrávení do práce, proč by místo balíků nenaházeli jen oznámení o nezastižení. Vyžerou si to stejně lidi za přepážkou. V Praze to byla běžná praxe. A před Vánoci si jít pro něco na poštu... potěš koště.

  OdpovědětVymazat
 7. Jani, pár kapitol bych ti tam přidala. Mám velmi podobné zkušenosti. Nejvíce je být doma a nedostat lístek a na poště zjistit, že jsem nebyla k zastižení.
  Jednou jsem málem přišla o studium na VŠ. Lístek žádný, z netu jsem věděla, že jsem přijata byla. Dopis nikde. Volala jsem za 5 minut 12 do školy a na druhý den byl zápis. To byla má první stížnost. Druhá byla podstatně horší a o tom psát nebudu. Jsem ráda, že dlouholeté trápení se postupně zlepšovalo. Loni asi jen 2 kiksy s balíčkem, s paní pošťačkou nic. Letos zatím vše v pohodě. A od změny pošťačky jsem moc spokojená tak, že ji před vánoci snad i dám nějakou pozornost, protože si toho neskutečně vážím, přestože by to měla být samozřejmost.

  OdpovědětVymazat
 8. U nás na poště je to to samé.

  Už začínám podezírat pošťačky z toho, že mají nějaké speciální školení, jak být nepříjemné na lidi. :-) Martina

  OdpovědětVymazat
 9. U nas to iste iba v inom jazyku:)
  Pred par dnami mi z martinusu prisiel mail, ze sa im vratila zasielka, ktoru som si nevyzdvihla. Coze som si mohla vyzdvihnut, ked mi ziadne oznamenie neprislo ze nieco mam na poste? Tak som im napisala, za o zasielku mam zaujem, pre istiru som opat napisala adresu -ze ak sa nahodou pomylili, tak nech je vsetko ok a teraz cakam a stale nic....ziadne oznamenie. Predpokladam, ze sa to znova vrati s tym, ze som si zasielku nevyzdvihla, no ked mi nepride oznamenie, tak mi nic nedaju, nehovoriac o tom, ze postu ma dost od ruky a behat tam, ci tam nieco je....

  OdpovědětVymazat
 10. Když nemáte manžela, tak toto je kdo?
  praha s tomínkem1.jpg

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chcete říct, ze každý, kdo je zadany je svazku manzelskem??

   Vymazat
 11. Ach jaj! Podobné je to aj so slovenskou poštou. Občas vídavám panie poštárky, ktoré nastupujú do MHD, aby sa odviezli k svojej trase roznášania pošty. A dámy asi okrem pošty nafasovali aj veštecké gule, pretože v autobuse už vypisujú žlté lístočky s odkazom, že adresát nebol zastihnutý doma. Ešte že bývam na trase, kde pani poštárka tento "zlepšovák" nepraktizuje. :) Pekný večer!

  OdpovědětVymazat
 12. Já si stěžovat nemůžu. Protože se mi v baráku ztrácely časopisy ze schránky, vyřídila jsem si na pobočce, kterou mám 150 metrů od domu, že mi tam všechno nechávají, i balíčky. Zhruba jednou za týden nebo deset dní se tam zajdu zeptat, jestli pro mě něco nemají. Paní jsou milé, cítím se tam jako doma. Tento postup doporučuju. Nečekám na oznámení ve schránce a už nikdy se mi nic neztratilo.

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT