Poslední kapka

úterý 1. listopadu 2016
Jak příznačný název, protože v posledních dnech pohár mé trpělivosti přetekl stejně, jako se tomu může stát u nové kolekce nádob Janji Prokić nesoucí název LAST DROP. Ale protože umění a dobří lidé blahodárně působí na mou duši, a pro mě to platí víc než pro kohokoliv jiného, měla jsem včera tuze krásný večer a dlouhou noc. 


V Debut Gallery bylo představení právě LAST DROP a k našemu velikému štěstí přímo s autorkou, Janjou Prokić. Je to ten "nejživější" člověk na světě.  Baví mě na ni koukat a sledovat ji, když mluví. Povídala o dnešním konzumním životě, o tom, jak si (ne)vážíme věcí, jak největší dokonalost je nedokonalost, jak "chyba" může být překvapením a "kaz" zvláštností a přidanou hodnotou. Největším pohlazením byly verše z letáku k výstavě. Nepříjemný pocit z posledních dnů se jako zázrakem vypařil a na všechen odpad pocházející z lidské zlosti jsem zapomněla. Jo, a Janja má vážně sexy hlas. So hot!


"Kolekce nádob a šperků LAST DROP, zabývající se momentem, kdy objekt změní svou podobu přidáním poslední kapky. Má po změně stavu další využití? Svaté srdce, barokní mrak a zlaté vejce - hlavní motivy kolekce jakožto tři různé formy "nádob" symbolizujících tři rozdílné možné začátky či konce."  zdroj
Díky Markét a Leni, za večer, večírek! <3 

2 komentáře

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT