U kávy s...

pondělí 9. ledna 2017


Gabka je mi blízká hned z několika důvodů. V prvé řadě pro její povolání. Je interiérová designérka. A pak také pro to, jak optimistická a usměvavá je jako člověk. Ráda ze starého dělá nové, miluje Paříž, ale nikdy se francouzsky nenaučila, ráda podporuje české značky a mladé umělce. V projektech Gábiny tak najdete dřevěné domečky od LuckyLimit, obrázky Jany Kloučkové Kudrnové tvořící pod značkou Z lesa nebo kartonové police od Unlimited Design. 

 zdroj: www.gadesign.cz


Ve své práci si potrpí na detail, ctí poctivé řemeslo a miluje rovné linie. Má ráda barvy a přírodní materiály. Spolupracovala s časopisy  Marianne Bydlení a Nové Proměny bydlení a také s portálem prodeti.cz. Proto tak není překvapením, že ze všeho nejvíce jí baví dětské pokojíčky, a od toho se také odvíjí spolupráce. „Vlastně to všechno začalo s dětmi a ten svět prostě miluji, takže mi ty pokojíčky jdou tak nějak lehce.“ říká o sobě. Gabriela se řídí heslem: Dětský pokoj je pro děti nikoliv pro rodiče. Při realizaci návrhu přichází na řadu tvoření a fantazie pracuje na plné obrátky. Tak tomu bylo třeba u dětského pokojíčku pro dva chlapečky, který je  symbolicky rozdělen barvami a nápisy jmen, které Gábina vyrobila z drátků a nitek. Baví ji dětský svět plný fantazie a já mám moc ráda lidi, kteří umí snít a nejvíc ty, kteří umí své sny žít, tak jako ona.

  zdroj: www.gadesign.cz


Opusťme na chvíli dětské pokoje. Co mě vždy zajímá nejvíc, když se o někom dozvím, že je designér je, jak bydlí on sám. Tady neplatí to o kovářově kobyle. Bydlení Gábiny a její rodiny má velmi jednoduchý a čistý základ, který dává vyniknout překrásnému nábytku, což vnáší do celého bydlení, jak to říct, špetku chilli. Má styl a je velmi chic.


 zdroj: www.gadesign.cz


Miluje kávu, čokoládu a ráda sportuje….“Běhám, tvořím s dětmi, kreslím, čtu, zkouším šít. Bydlíme kousek za Prahou v malém domku se zahradou, já, moji dva chlapečci, manžel a náš kocour.“ Ať už mluví o práci nebo o koníčcích, vždy zmíní svou rodinu. To je to, co se mi líbí nejvíc. Více o Gabriely krásné práci se dozvíte na www.gadesign.cz.

Katka Ševčíková GPPhoto

 
Jak jsi se dostala k tomu, co teď děláš? Myslím ten první nápad, myšlenka... Čím a kdy to všechno začalo? 
Jsem typ nikdy nekončícího studenta. Jeden projekt se blíží k závěru a já už si hledám další objekt zájmu. Dokončila jsem roční kurz fotografie a říkala jsem si, hm, tak co teď. Na mateřské dovolené s neskutečně hodným dítětem přece… Když bylo Kryštůfkovi 8 měsíců, objevila jsem kurz interiérového designu. Že z toho vznikne láska, jsem na začátku úplně neplánovala, ale stalo se. Jednoduše krásna osudová záležitost.

Co máš na své krásné práci nejraději, co je pro tebe největší inspirace?
Na toto neumím jednoznačně odpovědět. Krásná práce ano, ale z „venku“ to vypadá tak trochu víc sexy než tomu ve skutečnosti je. Hodně technického kreslení, normy, ergonomie…designér moc nechodí po showroomech, jak si asi spousta lidí představuje, a nekochá se krásným osvětlením a designovými kousky. Inspirací jsou mi určitě moje děti a pak také všemožné veletrhy, převážně v zahraničí.


  zdroj: www.gadesign.cz

A co je na tvé práci největší zábava, co pro tebe znamená a kterou její část považuješ za nejlepší?
Práce je důležitá a musí mě bavit. Vlastně tato práce je mojí zábavou. Ve fázi „tvorby“ nápadu a příběhu, na kterém bude poté celý návrh postaven, jsem nejšťastnější. No a pak ten konec, když projekt/interiér předávám klientům. To jejich jiskření v očích, to je to co mě opravdu baví!

Protože se na blogu věnuji taky bydlení, co máš doma nejraději, bez čeho by ses neobešla? Sbíráš třeba něco?
Nejsem materiální typ. Dá se říci, že bych se obešla bez všeho, tedy pokud nepočítám tu praktickou stránku věci. Na co však nedám dopustit a jsem ráda dodnes, je pracovní linka z umělého kamene, ta půjde, tam kam půjdu já…. Poslední dobou zjišťuji, že mám kolem sebe hodně „andělů“, takže by se možná dalo mluvit o takové malé sbírce. Ale nejvíc mám stejně botJ (ha, máme další společnou věc ;)

A tvé povolání snů? Můžeš si vybrat cokoliv!!!
Práce s dětmi, to mi dává největší smysl.

Katka Ševčíková GPPhoto

Nejlépe strávený den... Čímž se dostáváme také ke koníčkům. Co tě baví?
Ještě před rokem bych bez váhání řekla, že s rodinou, s dětmi. Dnes to vidím trochu jinak. Být sama se sebou. Káva, snídaně, jít si zaběhat, přečíst si kousek knížky, uvařit si oběd – jen pro sebe a aspoň trochu s chilli, zase si číst, pustit si film a otevřít si dobré víno.

Bez čeho by tvůj den nemohl začít?
Bez kávy a teplé sprchy!

Je film nebo knížka, jejíž příběh bys chtěla žít? 
Jsem romantik, chci, aby mě někdo zachraňoval a miloval.  Nejlépe někdo, kdo umí dobře vařit a hrát na piano, aby mi u toho konejšení zahrál. Konkrétní film ani knížku nemám.

Katka Ševčíková GPPhoto

Jaká jsou tvá tři nejoblíbenější místa na světě, nemusí to být konkrétní město nebo stát nebo kontinent, klidně třeba na kopci u lesa...
Paříž
V knihovně
Pod vodouDěkuji, Gábi, za milý rozhovor! :)


4 komentáře

  1. O štvrtej ráno som si to s chuťou pozrela:-)

    OdpovědětVymazat
  2. Z fotek mi nedají spát jejich podlahy, co to přesně je? marca

    OdpovědětVymazat
  3. Jsem ráda, že se vám naše podlahy líbí. Je to Marmoleum Home, šíře 2m. Velmi příjemný materiál společně s podlahovým topením nemá chybu.

    OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

ZOOT

NOTINO

ZOOT

NOTINO