Jsem pyroman

pondělí 13. února 2017
Jak začít. Hvězdy mi od nového roku nejsou příliš nakloněny. Nic strašného se mi neděje, jen mám trochu pocit, že mě opustilo štěstí. Že moje radost vyprchala. Ale já se kdysi dávno rozhodla nebýt pesimista a tak čekám na lepší zítřky. Pomáhám si jak to jde. Rozumy hledám v knížkách, nejvíc v poezii, kterou miluju a která mi dává víc, než si kdo umí představit. V básničkách najdete tolik pravdy a zjistíte, že stejná trápení má milión dalších lidí, před váma, s váma, po vás..... Zjišťuju, že je velmi důležité umět si od trápení pomoct. Kdo umí malovat, ten se z toho vymaluje, kdo básní, tak se vybásní....já umím nad vším hodně přemýšlet (to není moc úlevné, to vám povím).

Koupila jsem si knížku Hygge, Tajemství spokojeného života. Já měla vždycky pocit, že "hygge" mám. I když má kořeny ve Skandinávii, já se s tou filozofií dost ztotožňuji. Takže, čtu Hygge a všude samá svíčka. Já jsem svíčkama pověstná. Kdo byl u nás doma, kdo se mnou bydlel....každý vám potvrdí, že kde jsem já se vyznačuje nábytkem pokydaným voskem. Miluju svíčky, v každém ročním období.... A to vám musím napsat, víte, že hoří terakota? Tak já to vím od včera. V rámci zlepšení nálady uklízím. Mně to pomáhá. Tak jsem zas přerovnávala a uklízela a našla svíčky, které jsem si před sto lety koupila v IKEA. Jsou (byly) tak tenké, že na ně nemám svícny a tak jsem je zapíchla do květináče, ve kterém už nic nerostlo....a jak si tak vychutnávám Bridget Jones (to abych své "zoufalství" ještě víc prohloubila) cítím podivný smrad. Protože v tu chvíli toho hořelo dost, řekla jsem si, že to jen dohasla jedna z plovoucích svíček....a ejhle, ne, hoří květináč! Prosím vás, HYGGE JO!!! Ale hlídejte ty svíčky!


zdroj

4 komentáře

 1. Jani, možná to je i tou dlouhou zimou... Už aby skončila, a s ní všechny splíny! Hezké lepší dny! L.

  OdpovědětVymazat
 2. Letos mam z te zimy podobne pocity. Tak neveste hlavu, jaro uz je blizko, uz striham metr! :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Taky mě ta zima lezele na mozek ;-). Všechno mě štve a unavuje a do toho je naše trojka v tom nejnáročnějším mimi věku tj. jeden a půl roku, tak si ani tu svíčku nemůžu zapálit :(. Nic není na svém místě, když uklidím jeden kout dva jsou rozházené. Věčer jen padnu a jsem. Ale i v tom se najdou nějaké ty radosti, protože je také teď nejrostomilejší :o).
  Každopádně upínám své naděje k jaru. Dneska svítilo sluníčko i na zahradu jsme vylezli a hned bylo lépe!

  Takže pevné nervy a hledejme jaro v každém paprsku!

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa