Jak jsem...

čtvrtek 9. března 2017
zhubla. Fotka na instagramu, kde mám o tři čísla menší velikost vzbudila veliký ohlas a spousta lidí mi také psala email, jak se mi to povedlo. Pro mě je to téma velmi ožehavé, protože já nejsem žádný specialista, abych rozdávala rady a nerozumím správnému stravování. Nejsem typ, který pročítá tabulky na obalech ani nesčítám kalorie. Toto všechno mě vyčerpává a nechce se mi s tím ztrácet čas. Musím říct, že po třicítce se mi každé deko shazuje velmi těžce, zato nabírá téměř jen nadechnutím. Dost jsem se trápila tím, jak vypadám a tím si snad přivolala zánět v zubu. Celá story začala 30.12. návštěvou pohotovosti a skončila minulý týden ve středu číštěním kanálků a doufám, že mám nadobro od šestky vpravo dole svatý klid. Zub byl tedy dobrý start, protože mě bolel jako nikdy nic a dlouho byl otevřený, takže furt čistit, hlavně ať se tam nedostane žádné jídlo, kousat na jedné straně (to furt trvá).....to jdou první kritická kila dolů sama. Poté nastaly nějaké trable v mém životě a nervy  udělají svoje, co si budeme povídat. Když jsem viděla první úbytek na váze chlubila  jsem se u kávy mému drahému kamarádovi a ten mi řekl, že on si myslí, že 80 % úspěchu je v jídle (což jsem vlastně viděla sama) a pak zbylých 20 % je pohyb. To mě nakoplo do nebeských výšin, protože na pravidelné sportování moc nemám čas. Chtěla jsem však své tělo trochu zpevnit, proto jsem začla i s pohybem. Občas si dám nějaké cvičení podle youtube, nejčastěji toto a božské je, že trvá jen deset minut, tak si ho třeba odhopsám dvakrát.
Tím se hezky rozehřeju a pak si dám pár cviků s činkou na biceps a triceps a záda, pár cviků na břicho,  nějaké výpady a dřepy na stehna a zadek a to je tak asi všechno. Nic nepřeháním, netýrám se. Až bude tepleji začnu běhat a jezdit na kole. Jím ale opravdu málo oproti tomu, jaké porce jsem zvládala dřív. Žaludek se za pár týdnů smrsknul a už ani nezvládnu jíst tolik. Nepiju alkohol (narozeninové přípitky nepočítám) a víno mi chybělo asi jen první měsíc, pak jsem si zvykla. Po čem se mi stýská jsou tučné sýry, ale až budu mít pocit, že se na váze držím, dopřeju si zase nějakou sýrovou lahůdku, jednou za měsíc třeba. Jím vločkové kaše s ovocem, hodně rýži, polévky, luštěniny, nejím žádné pečivo a sladím pouze kávu. Občas si dám i úplně normální oběd, klidně hranolky. Snad jsem odpověděla na všechny otázky z vašich mailů, pokud jsem na něco zapomněla, prosím napište mi do komentářů.

Já musím říct, že když jsem dala dolů první pět, bylo to takové povzbuzení, že už pak ani nevím, jak jsem ztratila ten zbytek. Nechce se mi brečet, když se vidím ve spodním prádle v zrcadle a v Budapešti se chystám do lázní. Mám takovou radost!


zdroj

4 komentáře

 1. Super👍...moc preju Olivko..take bych potrebovala..ale nejak me to nejde😑😿..D.

  OdpovědětVymazat
 2. Olivko i mě pred svatbou opustil partner.Ale zhubnout se mi nepodařilo.Naopak.Moc.drzim palce a těším se na čtení z Budapešti.Preji hodně štěstí a vašem i novou lásku.Marie

  OdpovědětVymazat
 3. skvělá práce, mám taky radost, moje velké wow letí až od Instagramu ♥

  OdpovědětVymazat
 4. Gratulujem, žial je to o motivácii a hlavne o disciplíne aby sa človek nedostal tam kde bol. čo je môj prípad. Každý rok je motivácia, jedna svadba dcéry, -14 kg, druhá svadba -10 kg., len žial nevydržím a vrátim sa do starých koľajou a jem všetko a hlavne chlieb, čokoláda. Celý organizmus sa spamätá a príde klapka zase až ked to vsetko naberiem spat. Ale zase sa našla motivácia - dovolenka. Ešte raz gratulujem.

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa