Povolání snů: Průvodce

středa 17. května 2017
První myšlenka vznikla v září v Praze, kdy si Jindřiška užívala, jak ji vláčím naším hlavním městem. Pak jsem na nápad zapomněla. O novém povolání snů jsem znovu snít začala po tom, co jsem obdržela spousty krásných reakcí na mé články o Budapešti, spousty milých mailů, ve kterých píšete, že díky příspěvkům se do Budapešti chcete vypravit... Děkuju vám! Moc mě bavilo je připravovat a psát, podělit se o zážitky a zkušenosti. Čeho moc lituji je, že jsem si nevzala zrcadlovku a cvakala vše telefonem.Mé nové povolání snů by bylo průvodce městy. Ne klasický průvodce, který pracuje pro cestovní kancelář a vodí turisty po památkách. Představuji si to asi takto: Vyjedu na pár týdnů do města, které si vyberu. Prochodím ho křížem krážem, najdu obchody, kavárny, galerie, památky taky, ale zároveň se k nim budu snažit dostat neochozenýma uličkama a budu hledat "překvapení". Až celé město pečlivě prozkoumám, dám ve známost, že začínám pořádat prohlídky a jde se na to. To by se mi líbilo. A hlavně o tom všem psát. Obchůdky i kavárny se kolikrát otevřou stejně rychle, jako zavřou. Vytvořila bych blogového průvodce městy, aby vše bylo online, aktuální a vždy k dispozici pro všechny. Navíc bych uspořádala pár reálných prohlídek. Baví mě lidi překvapovat a ukazovat jim věci, které by možná přešli bez povšimnutí. Baví mě poznávat města a lidi a ptát se, hledat... Myslím, že jsem závislá. Mé nové povolání snů. Servírovala bych lidem město jako na dlani. Vážně sen!
5 komentářů

 1. Na takovou prohlídku bych moc ráda šla!
  Přeji hezký den a hezké sny. radka

  OdpovědětVymazat
 2. Byla jsem v Budapešti v rámci zájezdu do Maďarska pouhý jeden den a moc jsem na Vás myslela, jestli ,,tam,, ještě jste...
  zalíbilo se mi to město moc a určitě se tam vrátím, stejně jako ráda a často jezdím do Prahy či Vídně...
  průvodcování dle vás by bylo fajn...Jiřina
  trvalkadahlia.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Jiřinko, jeden den je vážně málo. Aspoň týden by si to zasloužilo a vy taky, abyste si to pořádně užila. :)))

   Vymazat
 3. Sny se maji plnit!!! :) Tak smele do toho!!

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT