Tržnice

úterý 2. května 2017
Klasika, kterou v Budapešti musíte navštívit. Ta stavba prostě nemá chybu. Z venku, ani zevnitř. V neděli je zavřeno, jako ve většině obchodů, tak pozor na to. Musím říct, že mě baví procházet tržnicí a prohlížet zeleninu a ovoce, čerstvé, voňavé, baví mě koření nebo třeba fazole na váhu, které u nás ve městě takto nekoupím. Líbilo by se mi sobotu co sobotu vyrážet na nákup zrovna sem a na víkendové vaření nakoupit vše potřebné. Má to kouzlo a krásnou atmosféru. A neptejte se kolik už jsem nakoupila papriky, protože ji mám ve všech možných provedeních i konzistenci.

Interiér:


 

Co mě vytáčí je smrtelně pomalé tempo prodavačů, ale mám pocit, že to je tady trochu standard. Nedávno jsem si u stánku na náměstí kupovala Aperol Spritz a než se obsluha vypovídala se svým známým, tekly mi nervy. Jim vůbec nevadí, jaká fronta se tvoří a vlastně to tak nějak nevadí asi nikomu. Nikdo nevypadá nervózně a nerozčiluje se, hlavně klid. Jak mě nebaví supermarkety. Já bych si opravdu zvykla i na ten místní folklór s vykecáváním.
4 komentáře

 1. V Bratislave je miniatúrnejšia, ale veľmi podobná...

  OdpovědětVymazat
 2. Máš pravdu, když si lidi ve frontě povídaj, tak je to vlastně jedno. Ale když nadávaj, jako u nás, tak se mi chce zmizet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám to podobně. Někdy Maďarům jejich klid vážně závidím. :)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT