Modigliani

pondělí 12. června 2017
Čím mě Budapešť naštvala byla výstava, která začne 29. června a potrvá do 2. října. Modigliani. Miluju jeho obrazy a když jsem vystoupila z trolejbusu na zastávce na Hösök Tere neboli Náměstí Hrdinů a viděla plakát zvoucí na výstavu, zastavilo se mi samou radostí srdce. Zklamání přišlo na řádku upřesňujícím termín. Smůla, v červnu už tady nebudu, pomyslela jsem si. Zároveň jsem od toho dne odhodlaná na výstavu jet. Stejně mi Budapešť moc chybí!

....a tak se těším...


"Až poznám tvoji duši, namaluji tvoje oči" - Amedeo ModiglianiPS: Doporučuji film!

5 komentářů

 1. Film jsem neviděla, většinou mě tyhle životopisy zklamou, protože jsou nutně propletené s jakousi pochybnou romantikou. Co mohlo být, ale taky nemuselo. Jakoby samotný malíř nebyl dostatečně zajímavý a musel se uměle přikrášlovat.
  Třeba je tenhle jiný? :)

  Nejradši mám výstavy, na kterých je i Soutine, ale jinak je Modigliani samozřejmě Pan Božský. :)
  Tak ať se líbí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, jestli je jiný, nepřemýšlela jsem nad filmem z vašeho pohledu. Líbil se mi, zaujal mě, jestli se bude líbit vám, nevím. :) Soutine ve filmu vystupuje také. :)

   Vymazat
 2. Oliv, ta výstava byla už vloni (mrkni pořádně na rok konání), muselas vidět starý plakát :-) Byla to jen maličká výstava - pár plastik, asi 15 obrazů, ale všechny byly moc pěkné.

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

Baťa

NOTINO