Vyvýšené záhony

úterý 18. července 2017
To je novinka na naší zahrádce. Vyvýšený záhon má hned několik výhod. Pokud pominu to, že vás u pletí nebo sbírání úrody nebolí záda, protože se k němu nemusíte ohýbat (výšku si zvolíte sami), musím zmínit nulový kontakt rostlin s krtky nebo hraboši (všechno ohryzali) a taky našimi hafany (občůrávání), při budování zužitkujete štěpku, v případě neúrodné zeminy na zahrádce se vy sami postaráte o to, aby ta ve vyvýšených záhonech kvalitní byla...a k tomu všemu jsou moc pěkné na pohled.

Pěstujeme v nich rajčata, papriky a bylinky. Máme je chvíli, ale všemu se v nich náramně daří a já už z balkónu převezla všechny bylinky sem. Rostou neuvěřitelnou rychlostí a bazalka má listy jako salát.

Okolí ještě obroste trávou. :)
2 komentáře

 1. To je taková paráda, já bych taky chtěla záhonek!
  No nic, tak aspoň budu obdivovat ty tvoje, no...
  Hodně sladké úrody!

  OdpovědětVymazat
 2. Áno, áno!!
  Mám zasadené byliny v pozinkovanom koryte a kompostér mi preteká, preto mám v hlava presne tieto hriadky, chcem ich založiť z nádstavcov na vozík (muž mi ich nechce zohnať) alebo z paliet (dnes som mohla zobrať už zmontované drevené boky, muž nechcel zastaviť auto) mám v pláne na dno dať konáriky, pokosenú suchú trávu a kompostovacie odpadky, vaječníčka, popol z dreva....
  Vidím aj ja, že sa takto bylinám darí a je to aj také parenisko a rastlinná škôlka na priesady:-)
  No a odpadá to značkovanie zvierat, u nás kocúrov!
  pa! A.V.

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT