Matala část 2.

čtvrtek 3. srpna 2017
Cesta do Mataly vedla olivovými háji, míjeli jsme sady s pomerančovníky a fíkovníky. Pár pomerančů jsme si koupili a povím vám, to byla vůně. Všichni jsme čuchali ke kůře, auto rázem vonělo jako výrobna parfémů a nevím, jestli jsem kdy jedla lepší ovoce než pomeranč vyhřátý od slunce. Ani ta teplota mi nevadila.

Na pláži v Matale jsme si užili nejvíc srandy. U první večeře jsme se seznámili s fajn lidmi a s těmi si pak půjčovali auto a podnikali společné výlety. Myslím, že jsme si rozuměli i proto, jak stejně praštění jsme. V Matale je moře všechno, jen ne klidné. Odhodlaně jsem se vrhla do vody a hned u břehu mě smetla taková vlna, že s alergií jsem se díky vydatnému šnupnutí rozloučila minimálně na rok. Mlela jsem se ve vlnách, plavky bůhvíkde. Kamarádka se mě snažila vylovit, ale obě jsme se řehtaly tak, že jakákoliv pomoc byla bezpředmětná. Odnesla to jen odřená noha, aspoň budu mít hezkou památku. Až po dni stráveném v Matale jsem pochopila všudypřítomnou větu "Today is life, tomorrow never come", která po prvním koupání dostala zcela jiný rozměr. :D



Matala má vůbec zvláštní atmosféru a to hlavně díky divoké vodě. Sledovali jsem lidi kolem a všichni měli úsměv od ucha k uchu. Bez rozdílu věku, všichni jsme najednou byli jako děcka. I pán, kterému tipuju dobrých 70, řádil v nafukovacím kruhu jako čtyřletý. Já sama jsem se dlouho necítila tak vesele a bezstarostně. Odpoledne už visela jen červená vlajka a musím přiznat, že byl docela problém dostat se do vody a ještě větší pak z ní. Kluci řádili jak smyslu zbavení a odjíždět se nikomu z nás ani trochu nechtělo. Užili jsme si koupání, výstup na útes i město a pro mě byla návštěva Mataly nejhezčím dnem dovolené. To nejlepší nakonec.










1 komentář

  1. Dobré ráno, Olívko, opravdu moc krásné čtení o Řecku a o Vaší dovolené. A do toho domečku by mě také lákalo nahlédnout.
    A teď už asi hurá do práce, ale je to fajn, když chodíte do práce, která Vás baví. A budeme se pomalu těšit na nový katalog na rok 2018. I když to tak strašně letí. Užijte si ještě v pohodě aktivně léto a mějte se krásně. S pozdravem Mili.

    OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT