Tilandsie

sobota 12. srpna 2017
Musím říct, že jsem lásce k těmto rostlinám nikdy moc nerozuměla. Tilandsie mi nic neříkaly. Pak jsem však zatoužila mít v okně pohupující se skleněné kouličky a to už byl k tilandsiím jen krůček. Je jich několik druhů a stejně jako mám spoustu pokojovek, i tilandsií jsem chtěla mít víc. Tak mám.

Po dobu, co jsme byli na Krétě, byly tilandsie v péči mé sestry. Ta vyčetla, že je dobré je letnit a tak si užívaly čerstvého vzduchu. Po návratu mi bylo líto strkat je zpět do aerárií, navíc jsem si u Lenky v Zahradě na niti objednala další "do sbírky" a aerárií teď nemám dost, vytvořila jsem jim proto velký letní byt také u nás na balkóně. Rosíme dešťovou vodou, obě a ségře už samozřejmě kvetou. Mám co dohánět! :)

Tilandsie žijí ze vzdušné vlhkosti, nepotřebují tedy žádnou zeminu. Letní bydlení zařizovala Gabka, já jen dodala tilandsie, štěrk (jako drenáž pro odtok nadbytečné vody z rosení) a kámen z Kréty. Aerárium můžete dozdobit podle vašeho vkusu, kamínky, lasturami, kúrou stromů nebo klacíky.
10 komentářů

 1. Krásné, obzvlášť ta drobnovlasa 😊, ať se jim daří. M.

  OdpovědětVymazat
 2. Milá Olívko, už jsem Vám psala několikrát, že jste strašně všestranná. Moje sousedka, které zalévám květiny, když není doma, tenhle druh rostlinek pěstuje už strašně dlouho. Má je drátkem připevněné na velké silné větvi a vypadá to moc hezky. Pravidelně se musí rosit.
  Jinak jsem Vám chtěla poděkovat za inspiraci instagramu Igora Josifa. Opravdu zajímavé, prohlédla jsem si všechny jeho příspěvky. A na oplátku bych Vás chtěla zase upozornit na instagram Lavien home decor,který jsem nedávno objevila. Taky zajímavé inspirace.
  Mějte se moc hezky , přeji Vám hodně dalších nových nápadů. S pozdravem Mili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za krásný komentář a tip na nový instagramový profil. :)) Je skvělý a okamžitě jsem si ho přidala ke sledování!

   Krásné dny vám přeji a děkuji moc za vaše návštěvy a přízeň!

   Vymazat
 3. Oliv, o kvetinkách sa učím od teba, od blogov vôbec.
  Vďaka tvojim miláčikom, nielen rastlinným, som sa nechala inšpirovať a zakladám si ,,botanickú záhradu,, aj ja.
  Niečo som si priniesla z Ikea domov. Predstav si, že kolekciu: terasa, balkón a záhrada už zbalili! Nekúpila som kvetinovú stenu, ktorú som chcela na WC mladých, idem zvažovať drôtený paravan na kolečkách s plátenými boxami z tej poslednej industriálnej kolekcie.
  Úžasná kvetinka! pa!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko, děkuju, toho si moc vážím! Venkovní nábytek už opravdu končí, i u nás v Ostravě. Já jen doufám, že léto ještě nekončí. .))

   Paravan je skvělý, jsem zvědavá, jestli bude nakonec i u vás doma.

   Papa :-)

   Vymazat
 4. Teda, já nestačím zírat, jak se jim daří, určitě to je tou dešťovkou a venkovním pobytem, v létě jsou takhle tillandsie nejšťastnější... přeju ať dělají jen radost celý rok, jste holky šikovný!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem asi taky tillandsie, taky v létě nejšťastnější! :)) Těším se, jak budeme společně prospívat, celoročně! :)

   Vymazat
 5. Krasne, pro me i skvela inspirace, jak manzelovi zduvodit ze potrebuji dalsi sklenenou misu :-DDD

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT