Alexandrit

sobota 16. září 2017
Balíček od Eppi je jako balíček cukrátek od MENDL´S z filmu Grand hotel Budapešť. Neodolatelně  zabalená krabička slibující nadšení, které nastane po zatáhnutí za stužku. A balící papír vždy koresponduje a malinko napovídá jaká krása se ukrývá uvnitř.

Jsem ráda, že jsem si konečně našla cestu ke klasickým šperkům. Mám jeden starý prsten po babičce a pár zlatých šperků, které jsem dostala jako malá nebo za maturitu a taky k osmnáctým narozeninám. Má cesta ke zlatu byla dlouhá a klikatá, ale vypadá, že jsem u cíle.

Zlaté náušnice s alexandrity mají tisíc podob. Alexandrit mění svou barvu v závislosti na světle a doslova úhlu pohledu. Baví mě zjišťovat o kamenech víc a tak jsem zapátrala a našla o alexandritu několik zajímavostí.  Kámen budil od samého počátku velkou pozornost pro svou nápadnou barvoměnu, kterou vědci nemohli zpočátku vysvětlit. Proto byl podobně jako i jiné drahokamy před ním rychle opředen legendami a přičítaly se mu nejrůznější vlastnosti. Nejčastěji se o něm říkalo, že je ve dne zeleným smaragdem a v noci fialovým ametystem.


Forma článku, celé jeho pojetí a názory jsou mé vlastní.

1 komentář

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT