Po strništi bos

čtvrtek 21. září 2017
Po půl roce v kině. To byl tak krásný večer. A odpoledne taky, to jsem stihla blešák. Z blešáku vyzvednout Toma z práce a jde se. Film vybíral Tom, na parkovišti mě napadlo zeptat se na co že to jdeme... Prozradil mi jen obsazení. Zdeněk Svěrák, Tereza Voříšková, Ondřej Vetchý, Oldřich Kaiser (v jeho modrých očích se úplně utopíte! - to mi neřekl, to vám říkám a slibuju já!), Zuzana Stivínová, Hynek Čermák a další skvělí herci. V tu chvíli jsem se začala těšit nejvíc. Film se odehrává v období protektorátu, kdy je rodina hlavního hrdiny nucena odstěhovat se z Prahy na venkov. Kromě výše zmíněných herců si za famózní a tuze milý výkon, za vtipnou bezprostřednost a uvěřitelnost, obrovský potlesk zaslouží všichni "kluci herci". Byli tak zlatí.

Po strništi bos je další z těch příjemných českých filmů jako byla Obecná škola nebo Kolja.
4 komentáře

 1. Moc se mi to libilo take, i kdyz kritika mela jiny nazor. A take jsem po filmu rikala, ze Olda je porad frajer:-). M.

  OdpovědětVymazat
 2. Vraj je autobiografický, možno si vyrazím z mužom, no, som dosť dorazená Milom!

  OdpovědětVymazat
 3. Jéé, my jdeme v sobotu celá rodinka...pa Vokopka

  OdpovědětVymazat
 4. Dlouho jsem nemohla uvěřit tomu, že ten tajemný muž s podmanivým pohledem je Oldřich Kaiser!!! Vypadal dokonce sexy :D Když si vzpomenu na pořad Možná přijde i kouzelník nebo na Rodinu Tlučhořových, tak mi nějak nejde do hlavy, že to je jeden a ten samý muž :D
  Film se mi moc líbil a příští rok se chci zajet podívat do Slavonic - slyšela jsem o tom městě jen samou chválu.
  A teď jsem si ještě vzpomněla na dva moc pěkné rozhovory týkající se filmu - jeden s Janem Svěrákem, druhý s Terezou Voříškovou - oba proběhly během MFFKV a v případě zájmu je najdete v archivu Radiožurnálu - Host Lucie Výborné.

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa