A jsou fuč!

sobota 7. října 2017
Co se týká vyřazování tomu se většinou věnuji na jaře. Je na to taková správná nálada. Teď v září jsem si však mimořádně dala závazek zamávat třiceti věcem. Za každý den jsem jedné dala sbohem. Nebyla podmínka, zda to bude z šatníku, rtěnka, kterou jsem nikdy nepoužila nebo utěrky, které tak akorát štostuju, protože nejoblíbenější jsou stejně ty po babičce. Dodržela jsem to. Třicet věcí je fuč. Hodlám tuto metodu praktikovat čtyřikrát do roka. Úklid domova je prý také úklidem duše. "Utřu prach" v duši. .)

zdroj

4 komentáře

 1. Dobrý den, čtu Váš blog už pár let a bavil mne. Ale teď je čím dál těžší přeskákat ty články propagující developerské projekty, slogany, že si mám udělat radost jen tak, a dnes mne při čtení Vašeho závazku zamávat třiceti věcem napadlo, jestli znáte tyhle reportáže: http://a2larm.cz/2017/09/hrdinove-kapitalisticke-prace/ Třeba Vás také něčím inspirují. Anna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Anno,

   na úvod vám opravdu děkuji za váš komentář. Je mi líto, pokud vás můj blog přestal bavit, ale je to pouze vývoj, lidé se mění. Já dřív četla spoustu blogů, které dnes už nenavštěvuji, řekla bych, že je to asi zcela běžné.

   Konkrétně developerské články lze dle mého přeskákat celkem snadno. Poměr článek na blogu denně a developerských při nejvyšší frekvenci jeden článek za měsíc za rok je myslím pořád dobré skóre. Placených článků se nehodlám vzdát, protože pro útulek to znamená pár pytlů granulí měsíčně navíc. A přesto si placené články vybírám a spoulupráce navazuji pouze tehdy, pokud jsou v souladu se zaměřením blogu.

   Reportáž z vašeho odkazu znám a ráda bych poznamenala, že o tom není můj blog a to že píšu, o čem píšu neznamená, že žiju mimo realitu a nevnímám problémy jiných lidí. Ráda bych rovněž poznamenala, že kdyby každý, kdo může a komu to jeho životní situace umožní, pomáhal tak, jako pomáhám já, byl by svět opravdu hezké místo k žití. Tomu se na blogu ale opravdu věnovat nechci a nebudu, od toho máme noviny a zprávy v televizi.

   Mrzí mě každý čtenář, kterého ztratím, ale je to pořád lepší než by se se mnou měl nudit.

   Mějte hezký den a děkuji!

   Olív

   Vymazat
 2. Milá Olív, popravdě řečeno jsem ještě nikdy nereagovala na žádný článek na nějakém blogu. Ale tentokrát jsem Vám chtěla dát vědět o svém zklamání z toho, že Váš inspirativní, nápaditý, upřímný a lehkým perem psaný blog prezentuje víceméně slovy developera ty malé, dispozičně neřešitelné a nehorázně drahé byty.
  Upozornění na reportáž mělo být jen kontrapunktem k trendu, jak s lehkým srdcem vyhodit třicet věcí, ne žádným apelem na Vaše svědomí. Koneckonců kdyby lidé nic nevyhazovali, nenašla byste kdysi u popelnice lustr.
  (Jo a překvapila jste mne, že čtete A2.)
  Také se mějte pěkně. Anna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Anno, ani jedna věc nebyla vyhozena, dokonce jsem toto slovo ve svém textu ani nepoužila. Vyřadit, zamávat, dát sbohem... A pokud mě opravdu čtete pravidelně, tak víte i to, jaký jsem vetešník a jak těžké je pro mě se s něčím loučit, což znamená, že to opravdu není s lehkým srdcem a proto nevyhazuji, ale posílám dál. Já i mé svědomí se máme fajn a jak píšu, developerských článků je za dva roky spolupráce celkem 12. Článek na blogu je každý den, takže si nemyslím, že bych si na blogu nějak zvlášť spamovala. Je mi opravdu moc líto, že jste z blogu zklamaná, ale není v mých silách s tím něco udělat. Blogů je jako hub po dešti, jistě si najdete takový, který vás bude těšit a bavit, bude upřímný, nápaditý a inspirativní. Já ten svůj pořád takto vnímám.

   Hezký podzim mějte,

   Olív

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT