Pusťte si přírodu domů

úterý 31. října 2017

Přírodní dekorace i materiály jsou ty nejvíc nadčasové, nejoriginálnější, ty, které se neomrzí, protože příroda umí kouzlit a já už jsem o tom napsala nejeden článek. Inspirace přírodou a naturálními prvky je stěžejním rysem bydlení od YIT a já bych vám dnes proto ráda představila další z jeho projektů. Nese název KOIVU Zličín. Výraz „koivu“ ve finštině znamená bříza, a tak pojmenování KOIVU Zličín není náhoda. Nejen, že se projekt nachází v blízkosti dvou rybníků, ale také březového háje, a to inspirovalo designérku k využití motivu finského národního stromu v rámci samotného provedení vzorového bytu.

„Tradičně používáme v projektech převážně bukové a dubové dřevo. Ráz lokality však vybízel k promítnutí dekoru břízy přímo v interiéru. Do obytného prostoru, kterému dominuje bílá sedací souprava a kuchyň v bílém matu s úložnými skříňkami a jídelním stolem v dubovém dekoru, jsme proto vybrali jednoduché doplňky. Z kmene břízy byly vytvořeny odkládací stolky v obývacím pokoji a týž dekor jsme použili pro výrobu dekoračních svícnů. Ze stropu jsme dále spustili závěsné světlo v bílém odstínu, jehož stínidlo připomíná březové listí," popisuje Lenka Hlaváčková Schubertová výběr doplňků.

V ložnici designérka zvolila tapetu s výraznou černobílou kresbou navozující dojem aleje stromů, která je hlavním dekorativním prvkem v místnosti. Pro rozsvícení a osvěžení prostoru pak skvěle posloužila výrazná zelená barva na polštářích a stoličkách, které originálně nahrazují skutečné noční stolky.   Ze vzorového bytu bych ráda vyzdvihla dětský pokoj, kvůli jemné černobílé tapetě s obrysy ptáků. Ptačí motiv se opakuje i na stínidle lustru. Barevnost jinak velmi světlému pokoji dodává ostře červený koberec s čísly umístěným před dětskou postelí s úložným prostorem.Majitelé nových bytů v Koivu Zličín si budou moci vychutnávat nejen interiéry svého bydlení, ale také krásy okolní přírody pro procházky a vyjížďky na kole, do malebného přírodního parku nebo k rybníkům Dolejšák a Hliník.

Šetrnost k životnímu prostředí je jedním z klíčových prvků filozofie YIT, proto se drží vysoce nastavených ekologických standardů a stará o okolní přírodu a využívání udržitelných zdrojů. Myslí také na šetrné nakládání s dešťovou vodou, která bude sváděna do zásobní retenční nádrže, odkud se bude využívat i pro zalévání zelených ploch areálu. Díky energetické úspoře tak majitelé bytů ušetří tisíce korun ročně.


Forma článku, celé jeho pojetí a názory jsou mé vlastní. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT