Tilandsie II

úterý 13. února 2018
Znovu se musím omluvit za svou bláhovost a tvrzení, že tilandsie není ani trochu živá rostlina a že když už, tak se tak jen tváří. Díky Zahradě na niti mám tilandsií slušnou sbírku a zdá se, že nám to spolu opravdu jde. V létě dělají parádu na balkóně, v zimě se nám houpou na oknech. Když v srpnu tilandsie vykvetla v čarovný květ, nevěřila jsem vlastním očím. Po jejím odkvětu prý bývá běžné, že umře (to mě Lenka utěšila, že není pravidlem), nebo že z tilandsie vyroste nová, a nebo rovnou dvě!

K péči, rosím dešťovkou jednou za týden (někdy dva), se kterou je to v zimě maličko složitější (v létě se zásobuju ze zahradního barelu), ale postavila jsem misku na balkónové zábradlí a chytám déšť a sníh a jde to.


4 komentáře

  1. Dobré ráno, Olívko. Znovu musím konstatovat, po čtení všech Vašich příspěvků, i když na všechny písemně nereaguji, ale pravidelně je čtu, že jste všestranně založený člověk, aktivní a máte plno zájmů. A to je moc dobře. A i úspěchy v pěstování máte, takovou péči asi všude květiny jako u Vás nemají. Hezký den. Miluše.

    OdpovědětVymazat
  2. Když vidím ty Tvoje pěstitelské úspěchy, asi si budu muset pořídit ještě jednu tilandsii. Tu svoji miluju a kupodivu jsem ji ještě neumořila, tak třeba, když bude mít sestřičku, taky ještě něco předvede - i když teda ona je krásná i tak...

    OdpovědětVymazat
  3. Ona už má miminka a dvojčata! já jsem prostě vědma a ty jsi největší pěstitelka! raduju se s tebou, s váma! :-D

    OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT