Eklekticky

pondělí 21. května 2018

Od té doby, co vím, že existuje něco jako eklektismus, jsem na naše bydlení ještě o něco víc pyšná. Ne, že bych nutně potřebovala spadat do jakési stylové kategorie, ale už si o to méně připadám jako exot, když se mi dobře žije mezi mnohdy velmi neobvyklou kombinací výrazných bytových doplňků, dekorací a nábytku. Eklektismus totiž "...nemusí být nutně špatný, záleží ovšem na tom, jaké prvky si vybírá a jak s nimi zachází. Protože se často jedná o výběr bez porozumění, bez historického rozlišení nebo bez vkusu, mívá slovo eklektický pejorativní význam." Není to krásná definice?


A nutno podotknout, že k eklektismu jako je na inspiraci níže jsem ještě zdaleka nedospěla a úplně si to ani nekladu za cíl.


zdroj

6 komentářů

 1. Já sice žiju v Helsinkách, ale minimalismus mi nkdy k srdci nepřirostl. Boho a ekletismus je nejlepší

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi jistě ta jejíž byt já na instragramu tolik obdivuji, poznávací znamení je vždy květina na stole a všude kolem spousta pokojovek??? <3 <3 <3

   Vymazat
 2. Dobrý večer, Olívko. Příspěvek nádherný, hlavně se mi líbí ta poslední fotografie. A děkuji za informaci o instagramu Veroniky, dala jsem si ji také do sledování a máte pravdu, její fotografie na instagramu jsou moc hezké. Mějte se moc hezky . Miluše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta poslední je taková nejumírněnější, že ano?! :))) Mějte se fajn, Miluško.

   Vymazat
 3. Mě se také moc líbí poslední fotografie. Jako u nás doma (nebo se o to snažím) - nové, staré, bílé, dřevěné a taky trochu barevné :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT