Rudý baron

sobota 2. června 2018
Nevyhledávám válečné filmy, ale jestli u něčeho vážně dokážu sedět a bez mrknutí oka hledět, jsou to válečné filmy. Musím říct, že si to absolutně protiřečí, ale baví mě za všech filmů úplně nejvíc. Jen je mi u nich tak těžko a teskno, že jsem z nich pak dlouho rozhozená. Abych tedy nějaký viděla, musí ho dávat v televizi, tak jako před chvílí Rudého barona, já budu náhodně projíždět programy a narazím na něj....a už se neodtrhnu. Když mi však Tom řekne, že se podíváme na to a na to, tak z toho nikdy nadšená nejsem...a pak jsem. Snad mi rozumíte.

Film Rudý baron jsem neznala a nikdy o něm neslyšela, přesto, že je už z roku 2008. Hraje v něm spousta českých herců. Film vypráví o životě slavného německého stíhacího letce za 1. světové války, Manfreda von Richthofena, přezdívaného Rudý baron. Jeho rudé letadlo se stalo postrachem letců.  Během války sestřelil nejméně 80 letounů, nejvíce ze všech pilotů.

Sledovala jsem, smutná, s velkou tíhou na hrudi a opět si uvědomila, jak je svět bez války krásné místo a jaké štěstí máme. 


PS: A ve filmu je láska, to bylo milé.

6 komentářů

 1. To vypadá na hodně zajímavé herecké obsazení! Válečné filmy taky nevyhledávám, je mi z nich většinou hodně smutno, ale stalo se mi, že mě některé hodně zasáhly (v pozitivním slova smyslu).

  OdpovědětVymazat
 2. Týjo, mám to úplně stejně, já se o období válek dosti zajímám, je to i součásti mé práce, zrovna včera jsem byla v Osvětimi..a např. o Manfrédu- Rudý letec jsem četla knihu a pro mě je to hrdina!:) jinak bych ti mohla doporučit "hafo" filmů s touto tématikou (ale to určitě víš), ale tady jsou dva, kteří ve mně zanechali poslední dobou nějakou "hlubší stopu", pokud jsi už neviděla: Volyn - není to milá podívaná, ale každý mi ji měl vidět! a Lore o poválečném osudu německých dětí putující rozdělenou říší, tak pěknou podívanou ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc moc díky za tipy, ani jeden neznám a moc ráda se podívám. V Osvětimi jsme byli loni touto dobou, není den, abych si nevzpomněla...

   Vymazat
 3. jo a ta herečka z Rudého barona je Cersei Lannister;)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa