Zámecká oranžérie v Raduni

sobota 9. června 2018
Jednou za rok vyjeďte někam, kde jste ještě nebyli, řekl Dalajláma. To my jsme teď začli praktikovat víc než jednou za rok, ale zas to není nikam daleko. Klidně jen hodinu cesty od místa, kde zrovna bydlíme. A tak jsme podnikli cestu do Raduně. Půl hodiny cesta, hodina procházka a šup zpátky ležet, bo muribundus. V Raduni už jsem sice byla, ale ne v době, kdy byla opravena  zámecká oranžérie. O všechnu zeleň včetně oranžérie se stará jedna paní, jedna! To smekám.

Zahrada s oranžérií je jedna veliká nádhera a všem, kteří milují zahrady, stromy, pokojovky, kaktusy, sukulenty, kytky a vše co s tím souvisí, jeďte tam! Klidnou procházkou kolem rybníka lehounce do kopce vystoupáte k zámku, projdete parkem a užijete si pár minut klidu, ticha a přírody. Mám spoustu inspirace, které kytky domů ještě dokoupím. Jak se k sobě vzájemně hodí, a kterým to vedle sebe sluší.


2 komentáře

  1. Dobré ráno, Olívko. To je ale po ránu balzám na duši. Sledovala jsem již Vaše příspěvky na instagramu. Teď se dívám na pořad Polopatě na čt 1. I tam jsou kolikrát moc pěkné příspěvky. Mějte moc hezkou neděli. Miluše.

    OdpovědětVymazat
  2. Jakmile se uzdravím, chci jet ke kamarádce do Kravař u Opavy, tak bychom se tam s Dášou mohly podívat. Byla jsem tam před lety s manželem, ale v oranžerii ne. Milá Olív, dík.
    Jiřina z N.
    trvalkadahlia.blog.cz

    OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT