Jak jsem poznala Claudii

pondělí 17. září 2018
Práce v bistru byla v prvních dnech po jeho otevření velmi intenzivní. Pracovali jsme hodně, jen ve třech lidech, já k tomu samozřejmě měla svou práci v IKEA. Každý den po práci dekoratéra jsem běžela do bistra, víkendy od rána do večera... Byly dny, kdy jsem myslela, že se ráno samou únavou nezvednu z postele. Nohy vážily tunu, vstávala jsem víc unavená než když jsem do postele lehala...

A pak, s každým milým hostem, který vešel, byla únava pryč. Každé povzbudivé slovo, každé nadšení, pochvala...vlévalo se nám tolik energie do žil, až se tomu ani věřit nechtělo. Platí to, kolik energie vydáš, tolik a ještě jednou tolik, se ti vrátí zpět! Taky jsme často a hodně dojatí a já chodila fňukat ven, upustit slzu, vydýchat se.... A jednou přišla Claudia! Za okny už byla tma a do Bo přišlo slunce. Bylo jí všude plno, měla nádherný hlas, tryskalo z ní nadšení, upovídaná krásná dáma, v úžasném oblečku, s obrovským úsměvem, voněla jako Montmartre... A povídaly jsme si, o její práci, parfémech, o lidech, o jejich dvou překrásných a talentovaných dcerách (ano, ano, jablko se nikam nezakutálelo!), má velmi zdravý pohled na svět, je sarkastická přesně tak akorát a já se do ní zamilovala. A ona přišla druhý den na snídani a kávu...a mně se líbilo, jak si umí užít dlouhé a pomalé ráno. A pak se vrátila na oběd...a já se konečně dozvěděla, kdo je! 

Nevím, jestli jsou v životě náhody, ale myslím, že spíš ne, že je vše, jak má být. A jestli můžu být neskromná a ještě něco si přát, tak prosím, až budu velká, ať jsem jako ona.

A pokud zítra nestihne vlak, prosím, ať ho nestihne, s ní pojedu z Prahy do Ostravy a budeme si povídat. Její hlas byste chtěli poslouchat až do skonání světa, i kdyby vám jen předčítala z jídelního lístku, věřte mi.


Jsem vděčná za setkání, děkuji!


Claudia Vašeková

2 komentáře

  1. Čítam, čítam a čakám, kedy bude na konci článku napísané z akej knihy je tento úryvok. Jani, píšeš knihu? Úžasné čítanie. Už teraz ste si s Claudiou veľmi podobné. Pekný deň Jani.

    OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT