Vrátili mi hodinu

úterý 30. října 2018
Na jaře už je tradice můj článek na téma "ukradli mi hodinu" a s touto větou otravuju sebe a všechny kolem celý den. Ten den, kdy posunou čas. Teď mi ji vrátili a vrátili mi taky dobrou náladu, energii a chuť podnikat všechno možné. A tak jsem včera po práci vyrazila na kávu s přáteli (normálně bych se doplazila domů a jediné, co by přicházelo v úvahu by bylo jít na procházku s Edou) a pak do divadla. A dnes mám opět nabité odpoledne a ve středu akci v bistru a ve čtvrtek vernisáž u Soni. Co takový posun času zmůže, jaké se mnou dělá divy. Jsem odpočatá, vyspaná, a že je dřív tma je mi úplně jedno. A možná je to taky tím, že odeznívá ten hrozný úplněk.
 
V divadle jsem byla naposled před dvěmi lety, v Praze s  Lenkou, a od té doby ani ťuk. Jsem barbar, ale hodlám to napravit. Udělám z divadla rituál a budu chodit pravidelně. Včerejší komedie Dva úplně nazí muži mě v tom jen utvrdila. Už dlouho jsem se tak dobře nebavila. Výhled jsem měla krapet horší, to když na sedadle před vámi sedí mladík s účesem á la Maxim Velčovský #tonechceš.

"Aleš Krečmer, seriozní advokát, věrný manžel a otec dvou dětí, se jednoho dne probudí ve své posteli vedle kolegy z práce a oba jsou úplně nazí. Jeden ani druhý nevědí, jak se do této situace dostali. Když je oba posléze objeví advokátova žena, Krečmer dělá vše možné i nemožné, aby své manželství zachránil. Když začne člověk pátrat ve svém nitru, může si být vždy jistý tím, co tam objeví? Na tuto otázku se snaží nalézt odpověď komedie Dva úplně nazí muži, která je inspirovaná postupy absurdního divadla a úspěšně dobývá evropská jeviště."

Smekám, že herci dokázali odehrát spousty (jistě dlouhých nekonečných) minut jen s časopisem vepředu a zarámovaným obrazem vzadu, jinak "na Adama". Představení to bylo s tak vtipnou zápletkou, až se herci několikrát vyřadili z role a propadali v záchvaty smíchu, spolu s celým hledištěm.

1 komentář

  1. Skvělá hra, bavila jsem se od začátku do konce ..... Marki

    PS: Hodně podobná je i Habaďůra .... doporučuji

    OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa