Pro něj

úterý 11. prosince 2018
Nedávno jsme v práci s holkama vedly debatu na téma vánoční dárky, co si přejeme, co jsme komu koupily a sbíraly tak jedna o druhé nápady. Napadlo mě, stejně jako už tomu bylo loni nebo předloni, připravit pár tipů na dárky pro muže. Třeba se vám něco z mého seznamu bude líbit nebo vás alespoň inspiruje.


Vůně je klasika a letos je mým tipem toaletní voda pro muže značky Penhaligon´s. Penhaligon’s je britská značka luxusních niche parfémů, která vznikla v roce 1870 a nese jméno svého zakladatele Williama Penhaligona. Tento Angličan, jemuž nechyběla kreativita ani nadšení pro nové věci, využil charakteristické pompéznosti své doby. Jeho prvním dílem byla Hammam Bouquet – vůně inspirovaná tureckými lázněmi a jejich atmosférou.


Hrnek s koženým obalem. V jednoduchosti je síla a tyto hrnečky dua Manželé v kuchyni jsou toho zářným příkladem. Jsou pro mě vskutku pánskou záležitostí. Samozřejmě, že i my holky s ním uděláme parádu, ale ve mně tyto hrnky evokují kouzlo starých časů a připomínají mi dědečkovy s láskou opečovávané kožené doplňky v jeho úhledně srovnaném šatníku. Stylových pánských doplňků je na trhu pěkná řádka a tímto počinem byla zaplněna díra na trhu, žádný hrnek mě dosud tak nezaujal jako tento. Potlesk!
Další klasikou hned po vůni je diář. Tip jsem dostala od svého kolegy z IKEA. Moleskine totiž nabízí možnost objednat diář na míru a můžete si na něj nechat vyrazit své jméno, vaše motto, heslo, které pro vás má význam. To se mi líbí.

zdroj MoleskineKnihy
Velká kniha vánočních detektivek a záhad bude skvělým a neotřelým dárkem pro všechny milovníky kvalitních detektivních příběhů. Knížka obsahuje 25 pečlivě vybraných povídek od nejlepších světových mistrů detektivního žánru, jako je Agatha Christie, sir Arthur Conan Doyle, Ed McBain, Isaac Asimov, Robert Louis Stevenson a řady dalších autorů. Všechny příběhy spojuje magická vánoční atmosféra. Při čtení tak zažijete kouzlo Vánoc s nádechem zločinu na různých místech a v jeho rozličných dobách. Knížka navíc obsahuje originální tematické ilustrace, které vytvořila Markéta Stará.Vánoce a zločin, kouzelná atmosféra a napětí. "Rum si podobně jako víno nebo whisky zaslouží ušlechtilá slova. Výjimečné aroma, delikátní chuť... tento úžasný nektar se degustuje stejně jako velká vína. A navzdory tomu, co si mnozí myslí, jediným domovem tohoto moku není Karibik.
Od Karibiku přes Latinskou Ameriku a Evropu až po Japonsko – autoři nás vezmou na dobrodružnou cestu za poznáním těch největších značek, známých i méně známých, a otevřou nám dveře do lihovarů, které používají celou škálu výrobních metod, od těch tradičních až po ty nejmodernější!Fashion okénko

Návrat "ledvinek". Nenosí se kolem pasu, ale křížem přes tělo a já je miluju. Stejně, jako jsem milovala tu kolem pasu s nápisem "I love Greece". No comment, každý máme svou minulost.


Pánská kožená taška. Tato konkrétně je stejně jako ledvinka z COS Store. Rovněž jako u hrnku musím poznamenat, že jsem nesmírně potěšena tím, kam se pánská móda ubírá.


Stará dobrá klasika jsou ponožky. Chápu, že ponožkami tady žádné obrození nezpůsobím, ale není ponožka jako ponožka. Už jsem vyzkoušela různé značky, včetně předplatného z Ponožkovic, ale moc ráda se zas a znovu vracím k českým We Are Ferdinand.Náramkové hodinky
Značka Nixon je má oblíbená a mám pro ně slabost. Myslím, že pro hodinky obecně. Sama mám slušnou sbírku a ráda je obměňuji a stejnou  vášeň jsem probudila v Tomášovi. Taky na jeho sbírce intenzivně pracuji. .)


zdroj ZOOT

Manžetové knoflíčky. Jak už jsem psala výše, síla je v jednoduchosti a ta největší je v detailech. Manžetový knoflík je pro mě přesně takový detail. Tyto jsou od značky SWAROVSKI.


...a na závěr se sluší ťuknout si na zdraví!

Skleničky Normann Copenhagen a kleště na led od Toma Dixona.


zdroj DesignVille6 komentářů

 1. Obdarovat muže je pro mne těžké. Všechno má, nic nechce. Parfémy nepoužívá, diář má v mobilu, knihy nečte. Tak jen ty ponožky a košile, to je spotřební zboží. Nedávno jsem nám oběma koupila výroční českorepublikové - http://www.fuski.cz/5830-ponozky-wearel-016 .

  OdpovědětVymazat
 2. Tak já to mám podobné jako Eva. Loni jsem mu darovala knížku Návrat Saturnina. Najivně jsem si myslela, že ji přečte - přečetla jsem ji zatím jen já. Parfémy také nepoužívá (jen deodorant)a diář nepotřebuje - stačí mu stolní kalendář v kuchyni. Když se zeptám co by chtěl od Ježíška, tak řekne že nic a hlavně žádné ponožky. Ty dostane - jedny ručně pletené. Také mu letos koupím rukavice na kolo neb je někde stratil a termoprádlo.
  T.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sport. Vidíte to, zapomněla jsem na sportovní aktivity. Díky! :)

   Vymazat
 3. Já letos knihu, Moleskine a opasek. Evidentně máme mužské s podobným vkusem:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem šťastná, že můžu vybírat dárky někomu, kdo to ocení, protože mám z toho opravdu obří radost! :)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT