Dešťovka

středa 16. ledna 2019
Dešťovka je pro leden zvláštní téma. Navazuje však na téma péče o pokojové rostliny v zimním období. Aby bylo jasno, dešťovku mi naši na podzim načepují do zhruba dvaceti lahví, když vypouští barel dešťové vody na zahrádce a to je má zásoba na zimu pro tillandsie, parožnatky, masožravku a další vlhkomilné rostliny. V kuchyni tak máme v zimních měsících bordel a já dělám, že ty nádoby s vodou nevidím. Možná jsem praštěná, ale pro moje pokojovky všechno. Dá se "chytat" sníh, ale můžete se na sněhové přeháňky u nás spolehnout? Zvlášť po posledních zimách? Letos to je se sněhem paráda, ale nebývá to tak vždycky. Toto je náš obývák zabydlený pokojovými rostlinami (pokračování je v kuchyni i ložnici!), spousta jich je v létě na balkóně. V zimě tak máme doma džungli a topení se snažíme omezit na minimum. Tak tak je to s tou "zimní" péčí o pokojovky.

Co se dešťovky týká. Přemýšlím, jak v tak hrozném a znečištěném ovzduší, jaké na karvinsku je, může dešťovka prospívat kytkám, ale sama vidím výsledky... Ony chrochtají blahem.
8 komentářů

 1. Odpovědi
  1. Jsem v ní tak šťastná, ale moc se těším i na balkón, až se nám v bytě zase "uleví". :)♥

   Vymazat
 2. Krásná džungle. Ty mosaz.konv. cidíte nebo je to lakovaná mosaz?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju. Konvičky jsem takto pořídila, nic s nimi nedělám a jsem jim za to dost vděčná. Drží si svůj lesk, samy. :)

   Vymazat
 3. Banánovník od tebe mi začal žloutnout. Vždycky špičky listů.Myslím, že mu bylo na parapetu chladno. A možná už mu je květináč malý. Nebo se cítil vánoční výzdobou odstrčený. Můžu ho teď v zimě přesadit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není dobré přesazovat při tak krátkém denním světle... Pokud není v průvanu, neměl by mu chlad vadit. Neotevřela jsi na něj trošku okno, když bylo venku pod nulou? Zkus vydržet aspoň do února, kdy už bude světla víc. Teď méně zalévat, rosit...on to zvládne. ♥

   Vymazat
 4. Ok. Počkám. Zatím si vyrobím větší květináče.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidíš, to mě ani nenapadlo, jak ty jsi soběstačná i ve výrobě květináčů. :)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT