Froken Frida

čtvrtek 24. ledna 2019
Na instagramu jsem našla další "kramářku", která kolem sebe stejně jako já potřebuje mít miliardu věcí. Zamilovala jsem si hlavně její kuchyň, se všemi vařečkami, dózičkami, poličkami, obrázky, kytkami, miskami, srdcem a atmosférou. Majitelka je velká sympoška, hledejte Fridu Lundgren.
Uplynul měsíc od Vánoc. Letí to a já se raduju, že je leden u konce. První černobílý měsíc je skoro za mnou. Tak ještě jeden. A dělám přesně to, co se dělat nemá. Žít stylem "až bude po....zkoušce/prezentaci/přestavbě/předávce/daních/výplatě...". Žádné přeskakování a těšení se . Žít a prožít každý den, zapiš si to za uši.

14 komentářů

 1. Dík za tip. Koukala jsem zatím jen na pár fotek a má to doma úžasné. Hodně čtu o minimalismu, minimalistické domácnosti bez zbytečných krámů. Neustále o tomto směru uvažuji, ale stále ve mě je ta "kramářka" co potřebuje mít kolem sebe svoje oblíbené věci - knížky, svíčky, vázičky i tu kopu náprsků, které jsem si přivezla z cest. I ty dětské hračky, které se mi povalují všude po bytě. Vím, že by se mi nelíbilo bydlet v domácnosti bez toho všeho. Tyto věci ve mě navozují pocit domova. Teď už to vím a vím, že ze mě asi nikdy žádný minimalista nebude. Snažím se nekupovat zbytečnosti a vystačit si s tím, co doma mám. Takže třeba letos se naše knihovnička rozrostla o cca 20 nových knih a žádné jsem dále neposlala - neumím to a vlastně ani nechci. Děti teď čtou knížky po mě, když jsem byla malá či po mojí mamce a já zase čtu knížky, které kupoval můj děda. Takový Zvěrolékař je nadčasová knížka a můžou jí číst za 20-30 let i moje děti a stále bude vtipná.
  Na druhou stranu se snažím minimalizovat oblečení. Ale to je zase jiný příběh.
  Tereza

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to mám úplně stejně. Potřebuji žít někde, kde se bydlí, kde se nezařizuje s myšlenkou "jak budu utírat prach??". Staré knihy jsou vesmírné, mají kromě příběhu v sobě ještě příběh svůj vlastní, tím, jak se dědí a předávají! ♥

   Krásný den, Terez. ♥
   Olív

   Vymazat
 2. Mě se líbí kochat se těmi "kramářskými" byty. Mě to málo věcí vyhovuje, ale každý to má jinak. A to je dobře. Můžeme se kochat navzájem ;)
  Také bych chtěla žít teď, ale zimu prostě přežívám, už aby bylo jaro. Ještě že ty dny se prodlužují. Krásný den :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já budu věčný obdivovatel minimalismu, ale žít v tom neumím, neb mé srdce po něčem neustále prahne! :D :D :D Kochám se tedy u minimalistů.

   Krásný den! :*

   Vymazat
 3. Přesně, AŽ si vždy uvědomím o Vánocích, kdy člověk vychutnává každou vteřinu. Proto miluji Vánoce. Ale lepším se a snažím se prožít každý den. Na fotkách se mi líbí věšák nad oknem, pořád uvažuji o větvi, ale věšák bude lepší...pa Olívko...Vokopka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám větev a poletí z okna, věšák lepší. Ani jsem si ho nevšimla, tak děkuju, milá Vokopko, nejpozornější čtenářko ever. ♥ ♥ ♥

   Vymazat
 4. Dobrý tip - už se kochám.
  Jsem maximalista s duší minimalisty, nebo naopak?! Nových věcí domů pořizuji minimum, ale věcí, které mám ráda, které mají příběh, potřebuji kolem sebe maximum.
  Pro mě je doslova neuchopitelný leden. Teprve potom se v tom novém roce nějak rozjedu. J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jééé, to existuje? Tak to jsem taky! :D Máme toho spoustu společného, jak tak čtu, i jméno! :)

   Vymazat
 5. Připojuji se ke kramářkám,ač jsem měla při stěhování do domku předsevzetí,že ho nezanesu zbytečnostmi. Zanesla,nějak se v tom cítím líp, je tu útulno a milo.
  Leden a únor nesnáším taky,jsou to divné měsíce,takové mrtvé období.
  Přeji krásné dny.
  Anna

  OdpovědětVymazat
 6. Jejej,píšete jak zimu nemáte rády. No, sluníčko je lepší,ale vloni ho bylo AŽ MOC. Zimu jsem si pojala poslední roky jako odpočinkový čas. Deky,knížky,krb,sauna,flanelové povlečení,sníh a návštěvy s přáteli. Zrovna za chvíli jdeme na oslavu.A příroda si musí taky odpočinout a "spát":). Tak je to dobře. A vláhy je málo, jen ať sněží...:).
  Tak hezkou,odpočinkovou zimu všem :)
  Katka z Km

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katko, my ale nepíšeme, že nemáme rády zimu. Nemáme rády leden a vnímáme ho jako "prázdný" měsíc, nikdo nepsal nic o sněhu ani mrazech.

   Hezkou zimu i vám.

   Olív

   Vymazat
  2. Olivko, leden a únor je snad zima ne? A pokud jsem to špatně všechno pochopila - to snad není hřích. Jsem taky jenom omylný člověk. I ostatní něco špatně pochopí či se spletou. Myslela jsem to v dobrém.
   Katka

   Vymazat
  3. A já vám napsala něco zlého?

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT