Obrazy

čtvrtek 31. ledna 2019
Nerozumím umění, ani trochu, a všechno dělím jen do dvou skupin. "Líbí" a "Nelíbí". Umění v jakékoliv podobě mi dodává energii. Obrazy Modiglianiho však ve mně vzbuzují ještě něco víc než "líbí". Můžu se na ně dívat třeba hodinu a fascinují mě víc a víc. Vždy si vzpomenu na jeho "Až poznám tvoji duši, namaluji tvoje oči...". Věta magická stejně, jako jeho umění.

zdroj


zdroj

PS: Těším se na vernisáž v Sonině Galerii Krystal - Poetika všedního dne, fotografie Aleny Šourkové, 7.2. v 17,00. Potřebuji dobít baterky.

8 komentářů

 1. Mně se strašně líbí, kdy někdo umí takhle "rozfrcat" obrazy na stěnu, že to vypadá, jako by vzal, co mu padlo pod ruku a frknul to tam, kde bylo místo - a přitom je to dohromady tak souladný a přirozený a krásný.
  Zdravím, Olív. Kl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je přesné, Klári, rozfrcat a výsledek tak efektní a přirozený.

   Moc pozdravů!
   Olív

   Vymazat
 2. Drahá Olivko,
  to je právě ono! Právě že umění dokonale rozumíte, dokážete takhle krásně popsat svoje pocity. Umíte se dívat a vnímat. A navíc umíte nadchnout ostatní.
  Mějte se krásně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejmilejší Pavli, děkuji vám, moc to pro mě znamená! ♥

   Vymazat
 3. To je krása,zdánlivě nesourodé obrazy společně tvoří krásný celek.Váš blog je super,úplně jiný,než ostatní,moc mě baví,asi ještě nemáte děti,že?
  Irena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc za pochvalu, děti nemám. :)

   Vymazat
  2. Ptám se jen proto,že váš blog je prostě jiný než ostatní,žádné dětské narozeninové party a podobně a to mě baví.
   Irena

   Vymazat
  3. To je v pořádku. :) Nedokážu posoudit, jak dalece děti ovlivňují blog, já jsem však vždycky toužila po tom, aby byl můj blog takovým "únikem" od reality a "útěkem" od denních starostí, aby si zde čtenáři víc přáli a víc snili...aby byl možná trochu povrchní, ale ne v tom negativním slova smyslu. ♥

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT