Potíž

úterý 22. ledna 2019
Potíž s dobrými filmy je ta, že když pár takových vidíte, je laťka nastavena tak vysoko, že vás jen tak něco nenadchne - můj aktuální stav. Tak jsem vsadila na starou dobrou klasiku a znovu zkoukla Fridu, Dívku s perlou a Malé ženy. Ty mimochodem dávají ve středu na Prima Max. Jako knížku jsem Malé ženy četla na základce a prožívala u ní své malé vnitřní drama a příběh mě nadchnul, slzavé údolí taky bylo. U filmu se to tak úplně nedostavilo. Vím, že příběh v knize bude vždycky poutavější a vyprávění se do filmu "vpašovat" nedá...ale stejně.Malé ženy
Stále myslím na Smutnou neděli a Za zavřenými dveřmi, Tak dlouho tě miluji... Máte pro mě nějaký tip?

40 komentářů

 1. Tady je nekolik mych nejoblibenejsich (oldies but goodies): Bergmanuv Fanny a Alexandr, Felliniho Amarcord, Wilderuv Nekdo to rad horke. Z mene znamych doporucuji The Last of His Tribe.
  Zdravim,
  emili

  OdpovědětVymazat
 2. Pořád jsem to já (Still Alice).

  OdpovědětVymazat
 3. Frida je taky múj oblíbený a Dívku s perlou jsem četla kdysi dávno - film jsem doteď nevidela tak dík za tip :).

  OdpovědětVymazat
 4. Dobré ráno Olív. Díky za tip na Smutnou neděli, moc pěkný film, co se opravdu dostane pod kůži. Někdy mám pocit, že tu dobu důvěrně znám - kdo ví.... Osud mě zavál do pohraniční vesničky, do starého kamenného domu, kde si podle nalezených věcí a archivních záznamů skládám svůj scénář, ale stejně nikdy nebudu vědět, jak osudové to tu mohlo být. Na mém seznamu jsou filmy Cukrář, Kameny bolesti, Maudie, Z Paříže do Paříže a Roma. Přeji Vám neutuchající inspiraci, ráda Vás navštěvuji, Vy a Soňa Malinová jste pro mě nejlepší, zdroj estetična, kreativity, inspirace a opravdovosti. Díky za to a přeji samé fajn dny.
  Markéta Třebušín.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Markéto, vy jste tak milá, já mám slzy v očích. Děkuji vám moc! Tak krásný komentář, to je ta největší odměna pro mě a blog. S láskou ho tvořím a je to pro mě veliké povzbuzení, když mám tak úžasnou zpětnou vazbu. Děkuji z celého srdce.

   Cukráře jsem neviděla, Z Paříže do Paříže taky ne ani Romu. Píšu si na seznam, podle přečtení anotací z ČSFD se už nemůžu dočkat, ještě jednou děkuji.

   Mějte se moc pěkně, těším se na další blogová setkání! ♥

   Olív

   Vymazat
 5. Veľmi silný film, ktorý každému odporúčam je Incendies (Požáry). Neviem, či je to váš "cup of tea", mrknite sa na ČSFD :)
  Pekný deň želá,
  Anet

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle toho, co jsem četla na ČSFD, je to přesně můj cup of tea! ♥ Děkuji moc a pěkný den, Anet.

   Olív

   Vymazat
  2. To je neskutečně silný film...

   Vymazat
 6. Nedávno dávali Dáma ve zlatém. Podobné téma je Klíč k minulosti, pro mě jsou nejvíc Hodiny. Jo, ještě Piano. Pak je dvoudílný film Camille Claudel. Ještě popřemýšlím. Tip od Vás Za zavřenými dveřmi byl nádherný.
  Přeji krásné zážitky
  Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám nejlepší čtenářky na celém světě! Děkuji moc, z vašich tipů znám jen Dámu ve zlatém! Mám takovou radost. ♥

   Vymazat
 7. Mě hodně zasáhl film Hodiny a pak kdysi dávno film Král rybář s Robinem Williamsem a Jeffem Bridgesem.Nic moc veselého.

  OdpovědětVymazat
 8. Fridu mám taky ráda. Mám moc ráda film Purpurové řeky, The Lunchbox, Dressmaker. Nedávno jsem viděla film Beautiful Boy, je to těžké téma, ale film krásný. Děkuji za tip, na film Malé ženy se moc ráda podívám. Ještě mám tip na knihu, byla i zfilmovaná, ale film jsem neviděla. Kniha se jmenuje Skleněný zámek, moc krásná. Krásný den :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se asi ze samé radosti zblázním! :) Tolik skvělých tipů. Díky! ♥

   Vymazat
  2. Olívko, musím se opravit, ne Purpurové řeky, ale Purpurová barva. Krásný film, kdybych měla vybrat jediný, je to tento :)

   Vymazat
 9. Olivko, ještě jsem si vzpomněla: Andělin popel, Všechna jitra světa a Už tady nežijeme.
  Tak jste mě nalákala, asi si pustím ty Hodiny
  Zdravím Pavla

  OdpovědětVymazat
 10. Divku s perlou jsem viděla poprvé v neděli v televizi a moc se mi líbila, úžasně obrazově udělané. Na Malé ženy se ve středu taky chystám. Jak televizi moc nemusím,teď mě nabídka zaujala.. Ivča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky vůbec ne, občas něco náhodou "chytím" na ČT2, ale jinak spoléhám sama na sebe. :) Mějte se moc fajn.

   Vymazat
 11. Podepisují se tlustým písmem pod komentář Markéty z Třebušína.
  S láskou Val ♥

  OdpovědětVymazat
 12. Já mám ještě moc ráda filmy s Amy Adams a to hlavně "Julie a Julia", romantiku "Přestupný rok" (protože Irsko..) a jako poslední, nedávný tip od Jany Grešákové seriál "Ostré předměty". Tak třeba se bude také líbit :-) A já moc děkuji za všechny tipy, které se tu tak krásně sešly. Krásný den Olivko :-) Jana

  OdpovědětVymazat
 13. Televizi poslední dobou používám jen jako kulisu při večerním žehlení. Co si každé vánoce nenechám ujít je Láska nebeská. No a s dětmi koukáme na pohádky - hlavně ty staré. Julie a Julia jsem vyděla a byl to pěkný film.
  T.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lásku nebeskou musím přiznat přetáčím na konkrétní příběh, jsem hrozná...Julie a Julia miluju!!

   Vymazat
 14. Milá Olív, z českého filmu třeba Krajina s nábytkem ... Jinak Hodiny, Nouzový východ, Prolomit vlny ... Jo a Smažená zelená rajčata ;) diiiiky za tu poezii všedních dnů... Eliška

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Eliško, já děkuji, že poezie pro tebe není nuda. Rovněž děkuji za filmy, píšu si je!! ♥

   Vymazat
 15. Olivko, docela dlouho jsem uvažovala, co bych tak doporučila, na co bych se sama ráda podívala, třeba po letech. A až teď jsem si vzpomněla na to pravé - francouzský film Pornografický vztah. A dále pecky od Almodóvara - Vše o mé matce a Julieta.
  Zdravím a těším se, až napíšeš, cos zase viděla, jako tipy pro nás.
  Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni, děkuji moc za osvětu!! Těším se tvá doporučení! ♥

   Vymazat
 16. ...a ještě mě napadla Lolita a hodně známá Legenda o vášni.

  OdpovědětVymazat
 17. ..Ještě jsem si vzpomněla na film s Leo di Capriem, byl to, pokud se nepletu jeho první film-Co žere Gilberta Grapa (nevím,jak se to správně píše):(Hrál tam mentálně retardovaného chlapce.Skvělý herecký výkon.Bývala jsem filmový maniak,ale poslední léta mi přijde, že těch kvalitních filmů je méně a méně.Dům z písku a mlhy je taky skvělý.No a pak trochu napětí při sledování filmu Hra na schovávanou, taky super :)

  OdpovědětVymazat
 18. To jsem ještě já(předchozí koment):)Opět zapracovala paměť, další pěkný a dojemný film-Jmenuji se Sam se Seanem Pennem.A teď už vám dám pokoj:))
  Mějte se krásně.
  Irena

  OdpovědětVymazat
 19. :):)nedám,ještě jsem si vzpomněla na Billy Eliota:)))

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT