Terária podle Zahrady na niti

sobota 23. března 2019
Lenka včera na svém blogu zveřejnila návod na výrobu sukulentích a kaktusových terárií. Výzva pro mě. Navíc dvě mouchy jednou ranou. Půl roku jsem měla terária doma, prázdná. Kameny i pískem disponuji, sukulenty i kaktusy rovněž mám. Rozhodnutí padlo během pár minut. Večer to zkusím. U prvního jsem skoro přišla o nervy a mohl za to hlavně kaktus, protože ostny. Osázení mě stálo hodně sil a energie, zcela vyčerpána jsem se však nakonec kochala výsledkem a odměnila se velikou radostí. Do rána jsem se uklidnila a rozhodla se pustit do druhého, bez kaktusu. Terárium je menší, znamenalo to použití menší lžičky na sypání substrátu, písku i kamínků, také víc soustředění a méně dechu, ale já nakonec zjistila, že koncentrace na práci na mě působí jako ta nejlepší čistička hlavy. Je to stejné, jako moje oddělení rámů v IKEA. Dlouho se odhodlávám, když mám měnit výstavu a převrtávat, když však vylezu na žebřík a začnu rozměřovat, plánovat, zápasit s vodováhou, vrtat...je to úplně jiný svět. Mně v tomto není shůry dáno a to co někdo zvládne levou zadní, mě stojí obrovské množství sil, ale ten pocit z hotového, tomu se nic nevyrovná! Tvorbě třikrát hurá a překonávání svých limitů a přivádění se do nekomfortních situací dvakrát tolik.

Zbývá ještě druhé terárium dosypat pískem, celá nedočkavá jsem hned rosila a na zasypání úplně zapomněla, a také doleštit skla.


16 komentářů

 1. Olivko,jste moje hrdinka,můj miláček!!!!Val

  OdpovědětVymazat
 2. Máš to krásný! To malý terárium s netřeskama je naprosto roztomilý. ♥

  OdpovědětVymazat
 3. Stálo to za to! Líbi se mi ten barevný púsek a kamínky.

  OdpovědětVymazat
 4. Mám pro Vás radu jak na kaktusy. Tam, kde chcete uchopit kaktus prsty, na ostny napíchnete kousky polystyrénu a již hravě sázíte a aranžujete.
  Sázení zdar! Maru

  OdpovědětVymazat
 5. Olivko, máte ti fakt krásný. Moc se Vám to povedlo. Vkusný a takový čistý.

  OdpovědětVymazat
 6. Já mám takovou radost, že ty moje návody k něčemu jsou!
  Máš to povedené a kombinace rostlin ukázková... 1*

  OdpovědětVymazat
 7. Krásný výsledek. A moc povedená kombinace. Já si den před tím než vyšel návod osázela sukulentem starou zavařovací sklenici, takže na stěnách je vidět substrát. No až se z toho kluk vzpamatuje, obsypu stěny kamínkama, aby měl domek ještě hezčí :) Krásný den :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji!! ♥ Na zavařovačky se taky chystám, ráda bych je měla na balkóně, až se udělá pořádné jaro. :)

   Krásný den! :-*

   Vymazat
 8. Idem oči nechať na tvojich teráriách. Všetky sú nádherné. Urobila si ich krásne. Aj si ma Olívka inšpirovala. Mám veľa skalných ruží v záhrade, aj v črepníkoch, žardiniérach, ale všetko je to vonku. A tak som si povedala- a prečo sa nepotešiť s nimi aj dnu? Máme široké parapety, takže to budem realizovať, teším sa...a ďakujem za tip.
  Pekné dni ti želám.
  Marta♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jééé, děkuji ti mockrát, ty mě vždycky umíš tak potěšit. Ať se dílo daří, Marti!
   Krásné jarní slunečné dny! ♥

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT