U kávy s...

pondělí 4. března 2019

O Vojtovi a jeho značce the cloud store už jsem na blogu psala před cca dvěmi měsíci. A abych já, lampí královna, sběratelka těchto světelných solitérů - již dřív jsem se zmínila, že lampy v interiéru jsou jako sochy - neměla rozhovor s někým, kdo dokáže vyrobit tak originální světlo? Takže, rozhovor mám a mám z něj obří radost. Baví mě Vojtův nadhled, je s ním sranda a ty jeho lampičky prostě...! Moc si přeji, ať se mu daří, jeho lampy ať najdou své přiznivce, kteří je náležitě ocení nejen po stránce designu a originality, ale také s ohledem na ruční práci a recy myšlenku. Takže vařte, tvořte, užívejte života!Jak ses dostal k tomu, co teď děláš? Čím a kdy to všechno začalo? Proč zrovna lampy?
Od mala jsem měl přístup do dílny od pradědy, kde jsem si hrával se dřevem, stloukal jsem prkénka a tehdy netušil, že mě to nějak poznamená. Dřevo mám rád doteď, hezky voní, dá se z něj udělat cokoliv. Všechno to začalo dřevěným odštěpkem na kožené šňůrce, který jsem nazval zcela prozaicky „Kus dřeva“ a rozdal ho přátelům. Je to dobrý pocit, když někdo vlastní vaši práci a líbí se mu. Na začátku roku 2018 jsem vyrobil svou první lampu a hodně lidem v mém okolí se líbila, tak mě napadlo založit si profil na instagramu - @thecloudstore. Chvíli trvalo než jsem se k tomu dokopal, ale pár lidí mě přesvědčilo, že to má cenu.

Lampa vznikla z potřeby vlastnit pěkné originální svítidlo k posteli, co mi nevypálí oči a na kterém nebudu muset hledat spínač. Nějaký víc speciální důvod to nemá, vyrábím to, co mě zrovna napadne. Mam v plánu sortiment rozšířit, tak tajně doufám, že to lidi ocení.Co je na Tvé krásné práci největší zábava a kterou její část máš úplně nejvíc rád? Kdo nebo co tě inspiruje?
Největší zábava na práci se dřevem je asi voskování, to, když na dřevo naneseš vosk a najednou se krásně ukáže jeho struktura, výsledek je pak barevnější a hezký na pohled. To nejlepší a nejzábavnější na celém projektu je, že lampy vyrábím z kostek ze starých palet ve firmě, kde pracuju, takže je to svým způsobem recyklace. Zároveň když si produkt ode mě někdo koupí, přijde mu v krabici od bot nebo v jiném už jednou použitém boxu. Snažím se to všechno dělat ekologicky, když už tvořím další “odpad” pro planetu. Taky neodvádím z prodeje žádnou daň a nemíním to měnit, je to má práce mýma rukama. Daň jsem zaplatil potem u svěráku :D :D :D. A co mě inspiruje? Asi lesy, kde se často procházím, když mám tu možnost. Těším se na jaro až všechno zase ožije.


A tvé povolání snů? Můžeš si vybrat cokoliv!!!
Asi nemám žádné vysněné povolání, chci byt jen sám sebou a dělat to co mne baví. Práce není důležitá.
Protože se na blogu věnuju také bydlení, co máš doma nejradši, bez čeho by ses neobešel? Sbíráš třeba něco? 
Doma mám nejradši svou dřevěnou krabičku s jelenem po pradědovi. Neobešel bych se bez svého BMX a mého retrokola. Mám kola rád a pár jich vlastním, ale ať to není jen o kolech, sbírám taky zapalovače Clipper, které ke mně patří, s jiným zapalovačem mně nikdo neuvidí.


Nejlépe strávený den...? Čímž se dostáváme také ke koníčkům. Co tě baví?
Nejlépe strávený den je s homies na kole. Mým koníčkem je BMX, takže se sejdem s kamarády ve skateparku nebo na ulici a hledáme místa, kde se dá jezdit. Patří k tomu i jiné nešvary, ale o těch se nebudu zmiňovat. :D :D

Baví mně taky vaření a pečení. Rád jím to, co si sám uvařím nebo upeču takže v zimních měsících, kdy na kolo většinou nemůžu, stojím u sporáku. Já se v paneláku nudím. Jsem kluk z baráku, takže panelák vnímám jako krabici, kde spím.
A na závěr, jaká jsou tvá tři nejoblíbenější místa na světě?
Petřvald, mé rodné město. 
Les, protože lesy jsou život.  
A kdekoli, kde je se mnou nějaký milý člověk.


Díky za rozhovor těšilo mne.

Já Tobě díky, Vojto!Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT