Tropic Hukvaldy

sobota 11. května 2019
Moc děkuji anonymní čtenářce za doporučení Tropicu Hukvaldy. Měla jsem ho na seznamu od minulého léta, kdy jsme navštívili oranžérii v Raduni a Arboretum v Novém Dvoře. Nadšena ze vší té zeleně jsem tehdy hledala další možné skleníky a zahrady v blízkosti našeho bydlení. Tenkrát jsem poprvé našla zmínku o Tropicu. Doporučení v komentářích u mého příspěvku z Kroměříže mě nakoplo a tak jsme ve středu vyrazili. Moc oceňuji, že do objektu můžete se psem. Eda tak mohl výlet absolvovat s námi. Tropic je malá soukromá botanická zahrada s venkovní i skleníkovou expozicí. Pokud se v jednu chvíli sejde více lidí, je prohlídka malinko nekomfortní, protože je ve sklenících opravdu velmi málo místa, ale pár minut počkáte a vyřešeno. K vidění je spousta zeleně, za mě jsou nejvíc kaktusy se sukulenty a tillandsiemi a tropické rostliny. Za co, kromě Edy, dávám body navíc je možnost koupit si tu krásu i domů. Velmi přátelské ceny také stojí za zmínku - tillandsie 70 Kč, kaktusy od 30 Kč.

4 komentáře

 1. Jé Hukvaldy😊Ty jsme vloni objevili při návštěvě Beskyd.A koukám, že plno věcí jsme ještě neviděli!Jako třeba tuhle oranžerii.To bych měla napravit, Když mám na blogu a Instagramu přezdívku Oranžérka;-) Díky za tip!

  OdpovědětVymazat
 2. Verím ti, že si sa v Tropicu Hukvaldy cítila božsky. Kto miluje kaktusy a pod.rastlinky, iste si príde na svoje. A môžem sa spýtať, čo ťa očarilo tak, že si "bola nútená kúpiť si to domov?"
  Teším sa na odpoveď.
  Marta♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeden sukulent, dva kaktusy a jednu tillandsii, do sbírky :)

   https://www.instagram.com/p/BxNFmqrFnxq/

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT