Rami Malek a Motýlek...

středa 31. července 2019
Knížku Motýlek registruji od dětství z tatínkovy knihovny. Střih, střední škola, mrskám tituly ke jménům autorů, když nám češtinářka představuje nové spisovatele. "Jano, vy máte načteno!" ....chachá, houbelec, četla jsem vždycky, ale ne všechno. To jen knihovna našich obsahovala spoustu hodnotné četby a tak jsem znala vše od Tolstého, Remarqua, Dostojevského...protože, když v televizi byla reklama, já koukala do knihovny a hrála hru se hřbety knížek a učila se je nazpaměť. Tak odtud znám Motýlka.

Film jsem si pouštěla před několika měsíci a byl to na mě silný šálek čaje, ale zvládla jsem to. Hrůzy "přebil" příběh o nespravedlnosti, odhodlání, příběh plný síly a hlavně přátelství. To jsem si z filmu odnesla. Jak přátelství může být opravdové. A taky jsem naprosto propadla Rami Malkovi. Láska.


....uběhl nějaký čas a my s Tomem přemýšleli, co za film vyberem pro páteční večer a Tom zmínil Bohemian Rhapsody. Právě tohoto filmu jsem byla největší "odpůrce". Nic proti filmu, nic proti Queen, ale nikdy se mi jejich písničky nelíbily... I když všichni tvrdili, že filmu propadne i ten, který Queen nikdy nemusel, já zarputile odolávala. Tak jo, koukneme se, kapitulovala jsem. Země se zachvěla a Olív se zase zamilovala.


...a teď, když jsme byly s holkama v Budapešti, to u Dunaje "rozjížděl" jeden chlápek na kytaru a Maruška vykřikovala "on je jako Rami Malek...." a my tleskaly a povzbuzovaly a natáčely ho na mobil....abychom druhý den zjistily, že to asi bylo spíš víno, než Rami a že vlastně moc na tu kytaru hrát neumí, že je to reprák a on do toho jen tak nějak brnká. A bylo po romantice. :D :D :D


4 komentáře

 1. Tak to ti teda, Jano, doporučuju Rocketmana. Jsem zvědavá, co ty na něj.

  OdpovědětVymazat
 2. Film Rocketman je skvělý, doporučuji.

  OdpovědětVymazat
 3. Já jsem na skupině Queen vpodstatě vyrostla,takže některé jejich písničky(zvlášť ty co hrají v rádiích pořád kolem dokola) už nemůžu ani slyšet. Film jsem viděla, úplné nadšení z něj nesdílím - bylo to na mě příliš"filmové",ale na konci jsem si přece jenom trochu fňukla - snad nostalgie.Mnohem více mě dostal dvoudílný dokument o Queen od BBC,který je prostě skvělý a autentický.Je na Youtube.
  Ale na Motýlka s Rami Malekem kouknu a porovnám s původním obsazením(Dustin Hoffman a Steve McQueen...jaká shoda :-)).
  Díky za tip :-).
  Krásné dny všem.
  Katka z Km

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT