Olive Tree

úterý 29. května 2012
Od loňského roku jsem si přála olivovník. Bála jsem se, jestli mu vytvořím podmínky pro přežití, hlavně přes zimu. Tento víkend v OBI jsem se rozhodla. Sháněla jsem květináče, a když se tak ženu oddělením zahrad, jsem je uviděla. Asi deset exemplářů, celkem malého vzrůstu, ve výprodeji. Kdyby měli kolem kmínku cedulku "chcete mě", věřila bych jim to. Nechápu, že květiny ve slevě nestojí nikomu ani za zalití. Tak jsem si jeden vzala.


Tady už vypadá podstatné lépe, po sprše a pořádném zalití.Olivovníky se pěstují podobně jako oleandry. Tak si teď trůní kluci vedle sebe. 

Jeden velký starý olivovník roste v Provence u Akvaduktu Pont du Gard. Tak se mi zastesklo po Provence a Francii vůbec (to bude asi blížícím se létem), že jsem si udělala večer s francouzským vínem, francouzskými sýry a olivami (olivy kalamata mam nejradši, protože jsou hrozně slaný:).Škoda, že Praotec Čech neměl u sebe tuhle mapu........mohl se zastavit někde o kus dál od Řípu ;)

Au revoir!

2 komentáře

  1. Tak už ho kluka konečně máš ;) Až si ho konečně pořídím i já, udělám si podobný večer, jen s maličkým rozdílem a to s řeckým vínem a řeckými olivami a sýrem ;)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. mám, ale je to ještě mimino :) a asi i miminem zůstane. prý má rád suché prostředí a větrno. do doby než jsem ho měla, bylo sucho a větrno. od doby co ho mám, je deštivo a vlhko! :D

      Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT