Letters

úterý 18. září 2012
Včera jsem psala o dopisech slavných, a přitom si vzpomněla na svou dopisní sadu, kterou jsem jako malá dostala od babičky. Přivezla mi ji z Německa a byla to pro mě velká vzácnost. :) Dopisy jsem dřív psala ráda a často, a dopisních papírů jsem měla celou sbírku. Bavilo mě chodit do papírnictví a kupovat zvláštní obálky, ať už formátem nebo dekorem. Tahle sada pro mě ale byla výjimečná. Byla to krásná krabice s květinovým potiskem a v ní ve stejném designu dopisní papír, obálky a adresář. Včera mě napadlo jestli jí vůbec ještě najdu. Znáte to, stěhování... K mé velké radosti jsem ji našla...


...a našla v ní i "lenoch", nikdy mi nešlo psát rovně ;)!

Vzpomínám, jaké to mělo kouzlo, čekat na dopis, běhat do schránky a čekat na pošťačku :). Tohle těšení žádné smsky ani e-maily nemůžou nikdy nahradit. Bylo to hezký!

8 komentářů

 1. Přesně vím o čem mluvíš, najít ve schránce dopis nebo aspoň pohled buď blahopřání nebo třeba vánoční či pozdrav odněkud z dovolené. Fakt jich dostávám čím dál méně. Proto se snažím rozesílat aspoň přaní k Vánocům ;) nebo pohledy z cest

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám ve schránce už jen letáky a faktury :))), nic pěkného! :)

   Vymazat
 2. Milá Oliv, tenhle článek mi udělal velkou radost - sama se snažím "prohánět pošťáky" co to dá a píšu moc ráda. Je to už retro - bohužel - ale nic, opravdu NIC nenahradí to rozechvelé čekání a netrpělivé nakukování do schránky ... napíše ? ... nenapíše ? ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně zas udělal radost Tvůj komentář :). Chtělo by to takové "České poštovní obrození" :)... Retro přeci slaví velký návrat :)!

   Vymazat
 3. Jéé, to mi připomnělo, že jsem chtěla napsat dopis kamarádce :) nebydlí daleko, ale za tu radost to stojí :))) Jako malá jsem psala z každého tábora a z každé dovolené :) teď už to není tak časté, a je to opravdu hooodně velká škoda :)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že posílání dopisů neprospívají, mimo jiné, i ceny poštovného...ve své úžasné dopisní krabici jsem našla poštovní známku v hodnotě 0,40 Kč :)))...dávná historie :). A lidi hodně zpohodlněli, maily a smsky jsou prostě svižnější pro tuhle hektickou dobu :( a to je velká škoda.

   Vymazat
 4. http://mojeprani.webgarden.cz
  Na váš web jsem přišel náhodou, tak jsem si dovolil poslat odkaz na moje stránky. Je to skvělý, že se najdou ještě příznivci psaných dopisů,pohledů a přání. Fandím vám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, opravdu jste mě potěšil. Je to od Vás moc milé! :)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT