Norwegian strawberries

pondělí 10. září 2012
Mám kamarádku, která jezdí každý rok do Norska na jahody. Pro severské země mám stejnou slabost jako pro Francii, ačkoliv jsem tam nikdy nebyla. Proto jsem jí prosila, než se tam sama podívám, aby mi něco přivezla. Bylo mi jedno co to bude, hlavně že to bude odtamtud. Chtěla jsem mít něco z Norska! A tak mám tuto krásnou plechovou dózu...


Děkuji, Zuzanko!

Zuza si převezla úžasnou šálu. Moc jsem po ní zatoužila, ale absolutně jsem netušila jak se k ní dostat. Napadlo mě, že bych si ji mohla vyrobit. V sobotu, při nákupním maratonu v rámci Dnů Marianne, jsme strávili asi třičtvrtě hodiny v Buxu u knížek, a mimo knih tam máme také hobby koutek. Štěstí stálo při mě a měli přesně ty barvy, které jsem pro výrobu šály potřebovala, neonově růžovou a azurově modrou. Jupííí!


Ta její šála byla z hrubší gázoviny, na omak trochu připomínala plenu. Já jsem si ji ustřihla z prostěradla a posloužilo taky skvěle. Zatím jsem ve fázi tvoření...Na bílém podkladu bude ve středové části několik cca centimetrových proužků v modré barvě a na každém konci pak dva proužky v růžové. Konce pak ještě ozdobím střapci. Práce habakuk, takže budu pospíchat, ať Vám brzy ukážu dílo v celé své kráse.

Pěkný den! Já doufám, že bude pršet, ať popracuji na výrobě šály a sluníčko mě neláká ven, Vám ať ale svítí!!! :)

6 komentářů

 1. Milá Olivo, už se chystám delší dobu okomentovat vaše příspěvky...tak doháním...k židli Vitra - je dokonalá, na šálu jsem zvědavá - sluníčko svítí láká to spíš ven :-)) ...mám stejný problém, když je takhle krásně, tak nic neudělám. Přeji krásný slunečný den - ve středu se to prý zkazí, tak budeme konečně pracovat. Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vítám Vás na svém blogu :) a těší mě, že jste se stala pravidelnou čtenářkou. :)

   Šála má stále pouze čtyři pruhy, protože jsem samozřejmě celý den strávila na zahradě, bylo vážně krásně a neodolala jsem:). Šála počká :), kdo ví, jak dlouho ještě bude sluníčko. :)

   Pěkný večer! :)

   Vymazat
 2. Miluju tyhle "zybtnosti" s příběhem - není to jen doza, je to TA dóza a šála bude taky spešl - těším se na výsledek !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ano, to je přesně ono. TA dóza! Ty vždycky najdeš to správné pojmenování! :)

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Slibuju, že si pohnu. :) Sama se na ni těším, tak snad mě to bude hnát kupředu a k práci :)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT