Vánoční cukroví

pátek 7. prosince 2012
Pečení vánočního cukroví je u nás rodinná tradice. Není rok, kdy bychom cukroví nepekly. Když jsme byly se sestrou ještě malé, pekla vždy máma s babičkou a my dvě se tam spíš motaly a "asistovaly" hlavně u vykrajování. Bavilo nás to vždycky půl hodiny a pak jsem stejně skončily u televize. Čím jsme byly starší, podílely jsme se o to víc. Později se začala "plést" (v dobrém) spíš babička :)), přece jenom už na všechno potřebovala brýle, ruce už taky neměly tu jistotu a tak dostala záslužnou funkci "hlídač trouby". Na pečení cukroví se každoročně neskutečně těším. Jsou to tři dny, pravidelně víkend kolem Mikuláše, kdy se jen peče, zdobí, klábosí a přikusuje uherák (když už je přeslazeno...). V únoru to bude druhý rok co babičku nemáme. Hrozně nám chybí a prostě nás není plný počet. Často na ni myslím, respektive pořád, ale někdy jsou dny, kdy je mi to neskutečně líto a kdy chybí víc než jindy. Letos podruhé "jen" ve třech! 
Takže dnes startujeme, začíná se lineckým, ořechovým dezertem, vanilkovými rohlíčky a našim rodinným receptem, dědictvím a tajemstvím :) perníkem. Nejsou to klasické perníčky, jaké znáte, které se vykrajují. Tento perník se peče na plechu v kuse, je plněný a po upečení se krájí na proužky... Kdo se dostane přes fázi vyválení těsta (lepí to jak čert) a přenesení na plech, vyhrál! ;)PS: Fotky budu doplňovat v průběhu dne! Pěkný víkend!

12 komentářů

 1. Tak ať se vám hezky peče:-))!! Nás čeká malování chodby a pracovny, péct prý "můžu" až příští týden....:-))

  OdpovědětVymazat
 2. Verim, ze sa tesis! Ja to skusim tento rok uz s malymi. To bude zabava :-) Adika

  OdpovědětVymazat
 3. Tak my uz mame za se bou linecne a to s obema dracicema a malovani no to ans zrejme jeste pristi tyden ceka taky :o))) Preju at to jde od ruky !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste holky šikovné .). Hodně energie při malování :)

   Vymazat
 4. Uz dooost! :-) Adika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až zítra bude dost :), i když je pravda, že já už teda mám dost :))). Těším se na to ale celý rok, musím si to užít :)

   Vymazat
 5. Taky jsme pekly ve třech - tady náš československý spolek žen ;) dnes se na tuhle předvánoční radost vrhám sama. Vy to máte holky mooc lákavé, jenom ochutnat ;) krasnou neděli

  OdpovědětVymazat
 6. No páááni :-) můžu přijet na návštěvu s krabičkou ?

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa